YouTube i Nokia 5530 XpressMusic


(WODZU) #1

Witam

Czy przy użyciu wbudowanej w telefon Nokia 5530 XpressMusic przeglądarki internetowej można oglądać filmy zamieszczone w serwisie YouTube? Jeśli tak to czy inne animacje Flash wyświetlane są na tym telefonie poprawnie? Czy istnieje jakaś mobilna wersja Firefoxa która można zainstalować na tym telefonie?


(Mateuszcedro) #2

Hm... firefox? Poszukaj może Skyfire. Na mojej niedotykowenj N81 działa + YouTube przez WiFi.

Skyfire ma bazę na firefoksie i windows xp xD


(WODZU) #3

OK, dzięki za informację. Z tego co wiem 5530 XM jest na Symbianie z FlashLite więc może da radę. Mimo wszystko fajnie będzie jeśli jakiś użytkownik tego telefonu ostatecznie rozwieje moje wątpliwości.


(Mr Shatan) #4

posiadam nokie 5530 i z domowym wifi youtube oraz strony typu wrzuta.pl , pornhub, czyta bez problemu :))


(WODZU) #5

I ta odpowiedź mnie satysfakcjonuje :slight_smile: Dziękuję obu forowiczom za odpowiedzi :slight_smile:


13.11.2009

No i okazuje się że youtube ba tym telefonie nie działa, mimo że ma specjalną aplikację do oglądania tego serwisu. Po kliknięciu filmu pojawia się napis "Wewnętrzny błąd systemu". Wrzuta ładuje stronę i odtwarzacz, ale po kliknięciu Play na odtwarzaczu niczego nie słychać i plik z muzyką się nie ładuje.


(Telik) #6

aby oglądać filmy z youtube na noki 5530 wystarczy zainstalować aplikacje ze strony m.youtube.com/app i wszystko pięknie działa


(WODZU) #7

Tak też zrobiłem i teraz w nowej oddzielnej aplikacji wszystko działa. Szkoda tylko że Nokia wydała nową wersję oprogramowania na 5530XM i domyślna aplikacja YouTube nadal nie działa. Ale bardziej irytujące jest to że odtwarzacz MP3nie pozwala na odtwarzanie MP3 wg katalogów tylko skanuje całą pamięć i dopiero wtedy w gąszczu plików trzeba szukać właściwych i tworzyć z nich listy odtwarzania. Szczególnie że na liście wszystkich plików znajdują się również dźwięki z zainstalowanych gier :confused: Ale to już oddzielny problem.


(Danielm86) #8

Buahahaha. Istnieje, ale to niewypał. Zainstaluj Opera Mobile lub chociażby OperaMini. Jeśli masz dobrze skonfigurowane połączenie to nie powinno być problemu :wink:


(WODZU) #9

Mam Operę Mobile 10 ale niestety nie wspiera Flasha. Dlatego najczęściej korzystam z systemowej przeglądarki.


(Lar3do) #10

1.Menu==>Aplikacje==>RealPlayer==>Opcje==>Ustawienia==>Strumieniow.==>Sieć i tam zmieniamy "Punkt dostępu w użyciu" na nasza sieć domową:slight_smile:

2.Menu==>Aplikacje==>RealPlayer==>Opcje==>Ustawienia==>Strumieniow.==>Proxy===>Użyj proxy\NIE


(Axboard) #11

Na pocztek przeczytaj ten temat :smiley:

http://forum.5800.pl/index.php/topic,4673.msg28800.html#msg28800

a potem tu http://forum.5800.pl/index.php/topic,3571.0.html :smiley: