YouTube - jakość obrazu a dzwięku

Czy między jakością 720p HD a 1080p HD jest jakakolwiek różnica w jakości dźwięku?

720p i 1080p to rozdzielczność obrazu, nie mierzymy w tym parametrów dźwięku.

Sądzę, że @sensu doskonale o tym wie, a pytanie jest zasadne, bo często słychać różnicę w jakości dźwięku w filmach na youtube w jakościach 244 - 1080.

Co ma rozdzielczośc wideo do jakości dźwieku?? To tak jakby powiedziec, ze jak mam film 4k na bli ray to dźwiek tez powinień być tak czysty, zeby mnie zmiotło z wrażenia, a najcześciej niczym się nie różnic od dźwikeu na blu rey full HD.

Na youtube dźwiek jest gorszy niż w Spotify darmowym, a jak ktoś dalej słyszy róznice jakości dźwieku względem rozdzielczości obrazu to powinien zbadać uszy i ogłowe bo coś z nim nie tak.

Róznice słychac między mp3, OGG czy AAC, a FLAC w streamingu róznicy i to nawet na jakichś słuchawkach podłączonych kablem czy to do smartfona czy wzmacniacza jakiekogolwiek.

Oczwywiście, że słychać różnicę względem rozdzielczności. YouTube w zależności od rozdzielczości/kodeka podaje ścieżki audio z różnym bitratem/kodowaniem.

1 polubienie

Potwierdzam. Wystarczy przełączyć się między 480 a 720.

Pomiędzy tymi rozdzielczościami nie ma różnicy. Różnica jest wtedy, gdy YouTube podaje audio w różnym kodeku. W zależności od tego co YT wybierze może to być 128 kbps Opus/Vorbis/AAC.
Jakościowo Opus>Vorbis>AAC

Stały bitrate w audio daje YT?

Nie. Przy <HD bitrate może być niższy.

Jest różnica bo słychać różnice

Gdzie można przeczytać jakiś dowód na to co mówisz, że jak w 720p to jest lepsza jakość, lepszy bitrate?

Ja cokolwiek jak włącze z youtuba to mam wrażenie, że brzmi to jakby było 96kbps wszystko. Szczególnie jak włącze przez Apple AirPlay z Yamaha R-N303D. Nawet przez Bluetooth dla mnie dźwiek na YT jest gorszy nie zaleznie od rozdzielczości video niż na takim Spotify.

Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu na 144p muzyka na YT brzmi o wiele lepiej niż kiedyś.
Pytałem o różnicę między 720p a 1080p, ale teraz jak włączam różne filmy to nie słyszę różnicy między 144p a 1080p. Czy to zależy od konkretnego filmu?

Możecie dać jakiś przykład utworu?

Może dostajesz wszystko w AAC. Przy Opus 128 kbps jest już całkiem nieźle. Jakościowo jest przepaść pomiędzy tymi kodekami.

Masz w internecie jakiś dowód od samego YT na to co piszesz??

Kodeki są różne w zależności od filmu.
Dostaję np.:
av01.0.04M.08 (397) / opus (251)
albo
vp09.00.51.08.01.01.01.01 (247) / opus (251)
Co oznaczają liczby w nawiasach?

Nie wiem czy ktoś o tym coś pisze. Prawdopodobnie nie, bo tematyka niszowa.
Sprawdzone organoleptycznie/eksperymentalnie.

Zapewne PIDy v/a ale to tylko domysły z mojej strony.

Napisałeś mi, ze Spotify, kiedyś w moim wątku, daje w OGG/Vobis, a oni sami podają, że w AAC. Tobie wierzyć czy stronie Supportu Spotify?

Więc jak YT nie podaje to dyskusja kto ile detali usłyszy jest dyskusja taka sama komu bardziej śmierdzi ■■■■■ człowieka… Tak samo bezsensu

Co ten temat ma wspólnego z YT? Wierz komu chcesz, ustal prawdę sam - jeśli umiesz.

YouTuba można łatwo zweryfikować, bo player podaje w jakim kodeku odtwarza dzwięk…
Można pobrać materiały z YT i sobie sprawdzić w jakim bitrate jest audio.

Sugeruję nie angażować się w dyskusje, które są wg Ciebie bezsensu.
Dłużej pożyjesz…