Youtube - obraz jest opóźniony w stosunku do dźwięku


(Bioly1000) #1

Witam, nie bardzo wiedziałem gdzie takie pytanie zadac ale chyba wybrałem najbliższy dział temu pytaniu. Otóż mam problem z oglądaniem filmów na youtube, film się ładuje i wszystko jest ok oprócz tego, że oglądam film (obraz) z opóźnieniem w stosunku do dźwieku do jakiś 2 sek (z każdą sekundą filmu, dźwiek coraz bardziej różni się z dźwiękiem jaki powinien byc w danej scenie) a potem lekko się ścina i obraz znów wraca do swojej pozycji tak że dźwięk pasuje. Ale nie na długo bo zaraz znów dzieje się to samo i tak aż do końca filmiku. Ktoś wie co można z tym zrobic??

pozdrawiam

edyttka: dodam jeszcze, że nie przy wszystkich filmikach tak się dzieje i zaczeło się to jakiś 1-2 temu.


(A8o2ge) #2

Hm … najnowsza przeglądarka i najnowszy FLV Player i musi Ci wszystko śmigać. Trochę za mało info podałeś, żeby Ci jakoś dokładniej pomóc.


(majcovsky) #3

Co ma FLV Player do odtwarzania filmów na YT przez przeglądarkę?


(roobal) #4

Jaki masz sprzęt, tj. jaki procesor, ile pamięci RAM? Jaką masz wersję Flasha, jaki system operacyjny?

Pozdrawiam!


(A8o2ge) #5

Ech, czasami napiszę coś bez sensu. Ja wpisuję do FLV Playera link do filmu i puszczam w nim, jak mam jakieś problemy z czymkolwiek, a co sedna tematu:

  1. Testnij: speedtest.net i pingtest.net.

  2. Spróbuj załadować film do końca i pościć z cache.

i daj info co Ci wyszło.


(Bioly1000) #6

Już pisze:

System Win XP Home Edition

karta Rodeon 9200 (128MB)

AMD Sempron 2400+

1.67 GHz, 768 MB RAM

wersja javy to: ActiveX: 11.2.202.235

wtyczki: 11.2.202.235


(igrek) #7

Przy tym sprzęcie będzie się dławić i cudów nie oczekuj, do niedawna działałem na pentium 4 2.6GHz 1.5GB ram i również radeonie 9200 128MB i były takie same efekty. Stare komputerki mają problem z flashem, być może troszkę by pomogło dołożenie pamięci RAM, i zmiana grafiki na trochę lepszą (jeśli zamierzasz coś w ogóle inwestować w ten komputer, ale nie opłaca się), czas zacząć zbierać na coś nowego.


(leyda) #8

Mam dokładnie ten sam problem , jakiś czas było dobrze a teraz znowu… U mnie w dodatku funkcje (np pauza , play) są bardzo opóźnione a jeśli zaczynają działać to wszystkie na raz… Nie wiedziałam że to zależy od parametrów komputera, myślałam że tylko wtyczka albo wersja javy może mieć wpływ ewentualnie.


(system) #9

@igrek

Przesadzasz ja na celeronie 550 M 2 GHz, 2GB Ram i integrze intela odtwarzam pliki w HD 720 na YT (płynnie!) i procesor nie nie pracuje nawet na 100 % mocy. obciążenie waha się w granicach 60-70 % i to przy 3 zakładkach w firefoxie. Dla niedowiarków http://i47.tinypic.com/1zpl9q1.jpg


(Bioly1000) #10

No cóż, dziękuję za odpowiedzi. Już od dawna pracuję nad tym, aby zdobyc nowego kompa ale niestety dopiero co szkołe skończyłem wiec w najbliższym czasie muszę sobie jakoś z tym radzic :confused:

Dziekuję