Youtube tnie się przy oglądaniu w 720P

Witam. na początku podam specyfikację mojego komputera Zasilacz: 300W Dysk Twardy: 640 GB Płyta Główna: Asus P5GC-MX Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2.50 GHz 3 GB Ramu 2 GB + 1GB Karta Graficzna: Zintegrowana (Rodzina mikroukładów Intel® 82945G Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.0)) System: Windows 10 PRO 64 Bit . Wszystkie sterowniki mam domyślne które są instalowane wraz z systemem. Przy oglądaniu w 720 p filmy strasznie się tną. gdy zmienię na 480p tną się trochę mniej. Oglądam na mozilla firefox. Na Google Chrome jest to samo. Filmy nie tną się gdy oglądam je w domyślnym okienku bez powiększania. odpada internet gdyż na komputerze mojego brata który jest o wiele silniejszy od mojego filmy chodzą płynnie w 720p. oba komputery są połączone przez wi-fi TP-Linkiem TL-WN727N Mój router to TP-LINK TL-WR841N Internet mam kablowy. z góry dzięki za pomoc

Sprawdź obciążenie procesora, jeśli będzie w graniach 100 procent to musisz dokupić kartę graficzną, choćby Radka HD5450 aby przejęła dekodowanie i płynność się poprawi.

Słaba karta.Mam starego już Radka 4850  i jest ok.Potrzebna karta ze sprzętowym dekodowaniem MPEG4.Karty zintegrowane są często tylko do prac biurowych,jak chcesz czegoś więcej musisz wymienić kartę i pewnie zasilacz.
U ciebie całość dekodowania spada na procesor.Pentium Dual Core też wydajny nie jest.

Możesz spróbować odtwarzać za pomocą SMPlayer:

http://www.fosshub.com/SMPlayer.html

http://smplayer.sourceforge.net/pl/info

SMPlayer View:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/smplayer-view/

SMPlayer + MPV + youtube-dl pozwala odtwarzać filmy również z innych stron internetowych:

http://blog.smplayer.info/support-for-video-sites-not-only-youtube/

http://rg3.github.io/youtube-dl/supportedsites.html

http://smplayer.sourceforge.net/pl/mpv

720p, to u mnie XP wyrabia. Lepsze jakości oglądam w smplayerze.

A u mnie karta integra intel® gma 3100, rozmiar pamięci 364MB.

Podejrzany zasilacz 300W, bo jak nie ma wydajności +85, to w tym zestawie słabizna.

Liczy się także wielkość bufora, czy ustawienie stronicowania. Do Windows 10 2GB RAMu, to malizna… Wystarczy włączyć film w HD w przeglądarce i sprawdzić procesy w task manager, czyli ile CPU, ile RAM.

 

Dodam, że pc ma już dziesiąty rok.

To chyba wina twoich specyfikacji technicznych. Sam Windows zje ci 2GB RAM, zostaje ci tylko 1GB RAM z czego przez inne procesy zostanie ci może 500MB na przeglądarkę. No i przez to że karta graficzna jest zintegrowana to często ma dużo niższą wydajność i współdzielony RAM, czyli pisze ci że masz kartę graficzną 1GB, naprawdę masz może 250MB. Jeśli chcesz oglądać płynnie filmy z YouTube to spróbuj w SMPlayerze albo VLC je oglądać, a jak i tego nie chcesz to sobie lekkiego Linuxa zainstaluj (np. Xubuntu który zajmuje tylko 200MB RAM, a nie 2GB RAM jak Windows) obok Windows do przeglądania internetu.

nie napisałem że mam 1gb karty graficznej. napisałem że mam ram 3 gb w dwóch kościach jedna kość ma 2gb druga kość ma 1 gb co daje 3gb. a karta graficzna ma udostępnione 256 mb pamięci

jak mozna oglądać youtube w vlc? pierwsze słyszę o czymś takim :slight_smile:

Sam tak oglądałem. To się nazywa chyba oglądanie przez URL.

EDIT:

wchodzisz w VLC i klikasz Plik > Otwórz strumień w sieci a potem wpisujesz w okienku które ci wyskoczy adres URL filmiku na YouTube.

I sorry, źle doczytałem, przeczytałem na szybko 2GB + 1GB karta graficzna.

Ale miałem racje, masz ok. 250MB. Czuje się normalnie jak Wróżbita Maciej :smiley:

Kolejny EDIT:

tu masz jeszcze taki fajny dodatek, po prostu klikasz dwa razy prawym przyciskiem myszy na filmik i wybierasz opcję “Play current video”. Włączy ci się wtedy VLC i od razu oglądasz filmik bez wpisywania linku.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/vlc-youtube-shortcut/

@sajmon17099 Wielkie dzięki za pomoc. pobrałem vlc i wtyczkę i filmy chodzą płynnie w 720p na pełnym ekranie. Temat do zamknięcia. Jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile: