Youtube tnie się przy oglądaniu w 720P


(krystianspoko) #1

Witam. na początku podam specyfikację mojego komputera Zasilacz: 300W Dysk Twardy: 640 GB Płyta Główna: Asus P5GC-MX Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2.50 GHz 3 GB Ramu 2 GB + 1GB Karta Graficzna: Zintegrowana (Rodzina mikroukładów Intel® 82945G Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.0)) System: Windows 10 PRO 64 Bit . Wszystkie sterowniki mam domyślne które są instalowane wraz z systemem. Przy oglądaniu w 720 p filmy strasznie się tną. gdy zmienię na 480p tną się trochę mniej. Oglądam na mozilla firefox. Na Google Chrome jest to samo. Filmy nie tną się gdy oglądam je w domyślnym okienku bez powiększania. odpada internet gdyż na komputerze mojego brata który jest o wiele silniejszy od mojego filmy chodzą płynnie w 720p. oba komputery są połączone przez wi-fi TP-Linkiem TL-WN727N Mój router to TP-LINK TL-WR841N Internet mam kablowy. z góry dzięki za pomoc


(Longhorn2009) #2

Sprawdź obciążenie procesora, jeśli będzie w graniach 100 procent to musisz dokupić kartę graficzną, choćby Radka HD5450 aby przejęła dekodowanie i płynność się poprawi.


(Johny) #3

Słaba karta.Mam starego już Radka 4850  i jest ok.Potrzebna karta ze sprzętowym dekodowaniem MPEG4.Karty zintegrowane są często tylko do prac biurowych,jak chcesz czegoś więcej musisz wymienić kartę i pewnie zasilacz.
U ciebie całość dekodowania spada na procesor.Pentium Dual Core też wydajny nie jest.


(Atis) #4

Możesz spróbować odtwarzać za pomocą SMPlayer:

http://www.fosshub.com/SMPlayer.html

http://smplayer.sourceforge.net/pl/info

SMPlayer View:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/smplayer-view/

SMPlayer + MPV + youtube-dl pozwala odtwarzać filmy również z innych stron internetowych:

http://blog.smplayer.info/support-for-video-sites-not-only-youtube/

http://rg3.github.io/youtube-dl/supportedsites.html

http://smplayer.sourceforge.net/pl/mpv


(Bogdan_G) #5

720p, to u mnie XP wyrabia. Lepsze jakości oglądam w smplayerze.

A u mnie karta integra intel® gma 3100, rozmiar pamięci 364MB.

Podejrzany zasilacz 300W, bo jak nie ma wydajności +85, to w tym zestawie słabizna.

Liczy się także wielkość bufora, czy ustawienie stronicowania. Do Windows 10 2GB RAMu, to malizna… Wystarczy włączyć film w HD w przeglądarce i sprawdzić procesy w task manager, czyli ile CPU, ile RAM.

 

Dodam, że pc ma już dziesiąty rok.


(sajmon17099) #6

To chyba wina twoich specyfikacji technicznych. Sam Windows zje ci 2GB RAM, zostaje ci tylko 1GB RAM z czego przez inne procesy zostanie ci może 500MB na przeglądarkę. No i przez to że karta graficzna jest zintegrowana to często ma dużo niższą wydajność i współdzielony RAM, czyli pisze ci że masz kartę graficzną 1GB, naprawdę masz może 250MB. Jeśli chcesz oglądać płynnie filmy z YouTube to spróbuj w SMPlayerze albo VLC je oglądać, a jak i tego nie chcesz to sobie lekkiego Linuxa zainstaluj (np. Xubuntu który zajmuje tylko 200MB RAM, a nie 2GB RAM jak Windows) obok Windows do przeglądania internetu.


(krystianspoko) #7

nie napisałem że mam 1gb karty graficznej. napisałem że mam ram 3 gb w dwóch kościach jedna kość ma 2gb druga kość ma 1 gb co daje 3gb. a karta graficzna ma udostępnione 256 mb pamięci

jak mozna oglądać youtube w vlc? pierwsze słyszę o czymś takim :slight_smile:


(sajmon17099) #8

Sam tak oglądałem. To się nazywa chyba oglądanie przez URL.

EDIT:

wchodzisz w VLC i klikasz Plik > Otwórz strumień w sieci a potem wpisujesz w okienku które ci wyskoczy adres URL filmiku na YouTube.

I sorry, źle doczytałem, przeczytałem na szybko 2GB + 1GB karta graficzna.

Ale miałem racje, masz ok. 250MB. Czuje się normalnie jak Wróżbita Maciej :smiley:

Kolejny EDIT:

tu masz jeszcze taki fajny dodatek, po prostu klikasz dwa razy prawym przyciskiem myszy na filmik i wybierasz opcję “Play current video”. Włączy ci się wtedy VLC i od razu oglądasz filmik bez wpisywania linku.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/vlc-youtube-shortcut/


(krystianspoko) #9

@sajmon17099 Wielkie dzięki za pomoc. pobrałem vlc i wtyczkę i filmy chodzą płynnie w 720p na pełnym ekranie. Temat do zamknięcia. Jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile: