YouTube usunięcie czarnych elementów z filmu

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem dekodera http://allegro.pl/dekoder-dtv-441t-hd-n … 18474.html

Nagranie konweruje programem AVS Video Converter na format avi 1080HD. Po wrzuceniu do serwisu YT obraz ma czarne pasy zarówno po lewej i prawej stronie, jak i góra dół.

Tutaj efekt: http://www.youtube.com/watch?v=u0Swk5UX67g

a tak być powinno

Jak mam ustawić aby dekoder nagrywał od razu w full screenie. wydaje mi się, że wszystko ustawione jest prawidłowo, aczkolwiek nie nagrywa panoramicznie. bezpośrednio po nagraniu, odtworzeniu i ustawieniu odtwarzania na pełnym ekranie (posiadam samsunga full hd 16:9) również widze czarne pasy, a więc problemem nie jest konwersja lecz sposób nagrywania. czekam na odpowiedź i pozdrawiam

To musi być jakaś indywidualna sprawa. Zapoznaj się bliżej z rozdzielczościami i systemem nagrywania a nieprawidłowość sama się znajdzie. :wink:

to ma byc nagrywane w 16:9 ? zgadza się tak jest w czym jest problem?

W takim razie sprawdzałeś w pozostałych rozdzielczościach ?

tak… nagrywanie jest 16:9 tak samo jak odtwarzanie telewizora, więc nie nie mam pojęcia o co chodzi

Jakie masz ustawienia nagrywania , rozdzielczość , jakość i format ?

Od razu jak nagrasz i odtworzysz to pasy są takie same jak po konwersji czy są takie same jak po konwersji?

konwertowanie nie jest problemem, gdyż uruchomienie filmu w full screenie od razu po nagraniu na moim monitorze full hd 16:9 nie daje tej opcji i czarne pasy sa rowniez

Dodane 09.03.2011 (Śr) 16:17

przypadkowo nagrałem obraz tym razem z tvn i o dziwo pasów nie było! jak to jest możliwe. poprzednio nagrywałem z TVP1. czy to po prostu zalezy od kanalu jaki chce nagrac i w jaki sposob nadawane sa konkretne stacje?

Dodane 09.03.2011 (Śr) 16:24

nagrałem ponownie tvp1. akurat leciała “moda na sukces” obraz został nagrany w formacie 4:3. a więc zależy to nie tyle z moich ustawień, co z nadawania konkretnych programów.

pozdrawiam