Youtube wolno działa na orange, neostradie itp - rozwiązanie

Witam,

Problemy z działaniem youtube w orange i neostradzie są znane chyba każdemu - jednak ostatnio np. wczoraj youtube u mnie przestał działać całkowicie.

Mam internet orange freedom 1mb/s :smiley: w drodze już neostrada do 10mb/s.

Problem z filmikami nie jest znany raczej u innych operatorów a wynika on z polityki tzw. peeringu orange/tp.

Inaczej mówiąc - orange nie chce mieć lepszych połączeń do google. Nie zagłębiając się w szczegóły.

Jednak wczoraj odkryłem “sposób” na youtube i wczytywanie filmików na max prędkości łączą.

Prosto mówiąc - musimy oglądać youtube przez proxy. Brzmi groźnie ?? Oczywiście trudno znaleźć dobre proxy. Mnie się udało - i jak na razie działa bez zarzutu.

Oczywiście sama strona trochę wolniej się wczytuje ale za to prędkość ściągania /buforowania jest na max.

Na moim łączu 1mb/s udaje się bez problemów oglądać filmiki w 480p bez zacięć. Prędkość buforowania jest na max - czyli 128KB/s - tylko wieczorem zauważam krótkotrwałe lekkie spadki tej prędkości.

http://www.proxfree.com/

Znalazłem też taki opis

http://szymichowski.eu/artykuly/neostra … -youtube/#

I teraz pytanie - jak z pomocą tego opisu wprowadzić proxfree.com?

Proxfree jest w miarę dobrym rozwiązaniem - automatycznie dobiera najszybszy serwer. Zwykle jest to Amsterdam. Ale nawet gdy wybierze Texas to i tak szybciej buforuje niż normalnie.

pozdrawiam :slight_smile:

ps. znalazłem temat na pewnym forum gdzie sprawa problemów z youtube jest bardzo dokładnie wyjaśniona.

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?f=8&t=19525

:slight_smile:

Jeśli używasz Google Chrome sprawa jest prosta. Zainstaluj sobie rozszerzenie o nazwie “Proxy link for YouTube”. Po instalacji przy każdym filmiku na youtubie będziesz miał przycisk “Use proxy”. Klikasz i po sprawie, bez zbędnej zabawy.

PS. Według nieoficjalnych informacji Orange ma uruchomić nowy zestaw serwerów cache w lipcu 2013. Być może coś zmieni się na lepsze.

a co robicie, jeśli jest blokada filmów na yt i chce się otworzyć na proxfree, nie mogę się wtedy zalogować na swoje konto yt;/

No właśnie to jest ten mankament - niestety nie znalazłem na niego sposobu i prawdopodobnie nie da się tego obejść. :frowning:

Ale coś za coś - może w końcu orange poprawi stan połączenia i na pewno to poprawiłoby opinie o nich. :slight_smile:

Można spróbować skorzystać z tunelu VPN, ewentualnie z tunelowanie przez SSH.

Sam też wpadłem na podobny pomysł, tylko że był to VPN ale nie po to płacimy jak za zboże żeby kupować sobie proxy bo nie można normalnie korzystać z internetu nie mieszkam w bloku, więc Orange to jedyny sensowny operator.

Jesteś moim mistrzem! Działa to przez proxy !!

Takich stron proxy jest cała masa - ale proxfree akurat wyróżnia się tym, że można wybierać jakość odtwarzanego filmiku.

Inną bardzo podobną do niej jest

http://www.unblock-proxy.net/

Jak widzicie problem z youtube to tylko i wyłącznie wina operatora - to to orange nie zapewnia odpowiedniej przepustowości do nich.

Problem znika gdy wchodzimy przez proxy - gdzie filmik najpierw ląduje ogólnie mówiąc na serwerach proxy a potem jest do nas buforowany jak ze zwykłego serwera.

Nam nadzieję, że orange nie “zbanuje” tego sposobu.

Bo ok kilku dni na proxfree trzeba przechodzić weryfikację kodem w celu potwierdzenia, że jesteś człowiekiem.

A orange niech coś lepiej z tym problemem zrobi bo stracą klientów.

Pozdrawiam i życzę filmików na max łącza.

Czy wy również macie problemy z niektórymi filmikami? A konkretnie błąd 200 Stream not Found? jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

WItam

Mam ten sam problem co Wy :confused:

Jest prawie połowa lipca. Ktoś wie czy orange już uruchomiło te serwery swoje?

Zależy nam na świadczeniu usługi na możliwie najwyższym poziomie. Dotyczy to również dostępu do YT. Dlatego nie zależnie od przyczyny problemu, prowadzone są prace mające na celu poprawienie sytuacji.

Powyższe rozwiązania są tymczasowe, jednak częściowo rozwiązują problem.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy, jednocześnie bardzo prosimy o cierpliwość. Problem zostanie usunięty w możliwie najkrótszym czasie.

Minęły prawie 4 lata i jak był problem tak dalej jest. 20Mb/s i dalej to samo. Youtube nawet w 240p się przycina. To jest niepoważne.

Witam,

U mnie problemy z dostępem do youtube zniknęły. Nadal mam Neostradę Orange 20 Mb/s i żadnych problemów. Także z tego co się orientowałem swoimi kanałami to faktycznie mieli ogromne problemy z zapewnieniem dostępu do yt dla swoich userów - brak optymalizacji ruchu itp.itd.

Natomiast jeśli u Ciebie problem nadal występuje to zgłaszaj i ich męcz. Na facebook orange - też mogą sprawę popchnąć dalej.

A jak transfer z innych stron? np. z tej: http://noc.pirx.pl/

Sprawdź działanie youtube przez tą stronę proxy: https://www.proxfree.com/youtube-proxy.php

pozdrawiam

Marcin:slight_smile: