YouTube - żąda potwierdzenia wieku na filmikach z ograniczeniami wiekowymi

Dlatego właśnie nie mam maila na Google, a samo konto Google używam tylko do YouTube. Jak mnie zbanują to sobie założe nowe, bez łaski. Google to ogólnie jedna z najbardziej wkurzających usług ever - ciągłe potwierdzenia żeby się zalogować, fałszywe alarmy o włamaniach na konto bo akurat logowałem się gdzie indziej i co najgorsze - żądanie podania danych o sobie i ciągłe ich zbieranie. Założyłem sobie konto na pewnym małym serwisie mailowymi i mam święty spokój.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

HTTPS jest, jak znasz luki w TLS Google to może startuj w “Bug Bounty”?

YT to nie jest portal pierwszej potrzeby. Można olać i nie korzystać.

Ale jakich danych? Mam tam kilka kont od 15 lat pewnie co najmniej i nigdy mnie o nic nie prosili poza telefonem który podałem z radością, aby utworzyć 2-etapowe logowanie.

Weryfikacja?
Mam lipne konto i wszystko odtwarza po zalogowaniu…więc o co chodzi z tym potwierdzeniem wieku?

Zależy co na lipnym koncie robiłeś, jak udało ci się płacić w “Sklep Play” lub w ramach “Google Pay” to masz jakieś szanse, że pewne filmy obejrzysz; pewnie wystarczy też zostać wspierającym kanału, bo pewnie Google nie zakłada że dziecko będzie wpierać “Jutubera”.

Inny przykład z “jej najładniejszym tyłkiem na świecie”: https://www.youtube.com/watch?v=CQian1hYNaA

Ale niestety pewnie ktoś powie że inny kanał udostępnia bez restrykcji wiekowych.


Ja widzę tak:

obraz

Choćby numer telefonu albo skan dowodu osobistego. Ja numeru nie podaję dla zasady, co prawda mógłbym kupić sobie zarejestrowany starter na tego typu pierdoły ale nie chce mi się. Często jak loguję się z innego połączenia Wi-Fi to mam “podaj nr telefonu żeby potwierdzić tożsamość” ale wtedy wystarczy udostępnić sobie hotspota i zalogować się przez niego, a następnie przełączyć na właściwy internet. Potem już nie zadaje pytań i można się logować na nowym połączeniu.

Nie jest mi potrzebne dwuetapowe logowanie, bo moje konto jest tylko do YouTube i właściwie nic tam ciekawego nie ma więc w razie straty po prostu zakładam następne :stuck_out_tongue:

@krystian3w
Lipne konto, zmyślone dane i ze sklepu ściągane tylko aplikacje darmowe, nie mam żadnego numeru telefonu przypiętego do konta i żadnych kart płatniczych…i mam dostęp po zalogowaniu do tych treści.
Tylko jeszcze dodatkowa informacja po zalogowaniu wyskakuje…

No to uwierzyli w datę urodzenia “40+”…

Odszczekuję.
Obraz
Nie podam numeru karty ani skanu dowodu, powaliło ich…

I potem kobiety coś piszą o traktowaniu przedmiotowym/podmiotowym. Już pomijam, że czarne i młode.

Na jakim ci się to pojawia…sprawdzę u siebie…może niektóre idą, inne nie.

Według mnie to chyba bug, takie sprawdzanie chcą tylko na urządzeniach mobilnych.

Ja mam dostęp na lapku i jak włączę user agenta switcher na androida, to mam na mobilnej wersji też dostęp…więc - nie wiadomo dokładnie o co chodzi.

Sprawdzałem na dedykowanej mobilnej apce yt. Może coś znowu testują, albo wprowadzają stopniowo.