Youtube zawiesza Manjaro

No to sobie postawiłem Manjaro.

W zasadzie byłoby wszystko ok (na razie :slight_smile: ) gdyby nie brak możliwości obejrzenia czegokolwiek na youtube.

Firefox działa dość żwawo do czasu właczenia YT - wtedy po ukazaniu się okna z filmem, po upływie pół sekundy zamraża cały system i ratuje tylko twardy reset; pod Operą dzieje się to samo.

W czym jest problem?

Flash?

https://www.youtube.com/html5

Tej strony nie jestem w stanie otworzyć ponieważ … następuje zwiecha systemu.

 

Bardzo proszę o łopatologiczną radę - Manjaro mam zainstalowane od 24h; wcześniej kilka lat używałem Kubuntu.

Jaką masz kartę  graficzną?

Czy twój procesor wspiera SSE2 (polecenie grep sse2 /proc/cpuinfo )?

Hm, pod kubuntu nigdy nie było problemu.

 

Karta: Nvidia GF6600

CPU: Intel e5200

 

Polecenie:

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good nopl aperfmperf pni dtes64 monitor ds_cpl est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm xsave lahf_lm dtherm
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good nopl aperfmperf pni dtes64 monitor ds_cpl est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm xsave lahf_lm dtherm

Edit:

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem, który udało mi się już rozwiązać …  instalując zamknięte sterowniki do karty graficznej :slight_smile: ; tym “nouveau” to chyba trochę brakuje.