YouTube - zniknął licznik nowych filmów na karcie - został tylko przy dzwoneczku

Cześć i czołem
Ostatnio zauważyłem, że na YouTubie zniknął licznik nieobejrzanych filmów (czy tam „nowych”). Generalnie subskrybuje x kanałów, jest ich kilka i codziennie jest kilka nieobejrzanych filmów z tych kanałów (10 nie jest jakąś niezwykłą liczbą). I o ile kiedyś była pełna liczba (nieobejrzanych, czy „nowych filmów”) na karcie Youtube (przed napisem youtube w nawiasie), teraz pozostała liczba przy dzwoneczku (przy czym jest to po prostu „9+”. Wiem, że może jest to głupota ale akurat dla mnie to było wygodne i dobre, że miałem też na karcie wyświetloną pełną liczbę. Czy coś się stąło? Czy po prostu mi na komputerze się coś poprzestawiało (co?) - testowałem na firefoxie i chromie? I ewentualnie, czy właśnie da się to przywrócić?

Wut?

Na pewno nie czyściłeś powiadomień czymkolwiek? Klikanie w górny dzwonek też resetuje licznik do kolejnego nowego powiadomienia.

Liczbę w karcie może blokować też dowolny dodatek na unikanie tytułów „wróć do nas” jaki się rozpanoszył po wielu witrynach (np. sklepy i blogi).

Przykładowe domeny co to stosują:

Jednak cytowany plik nie tyka YouTube.

Z dodatków, to praktycznie mam (na firefoxie):

  • uBlock Origin
  • Video DownloadHelper
  • Z wyłączonych, to jeszcze DuckDuckGo Privacy Essentials (wyłączone),
    tyle, że ta sytuacja to jest kwestia tygodnia, a rozszerzenia to lata., na chrome to mam tylko ubloka - też origin. Tak po prawdzie to nawet przestałem korzystać od dłuższczego czasu z CCleanera, To, że klikanie w dzwonek resetuje powiadomienia, to ja wiem (choć dziękuję za sugestie - podoba mi się dokładność :wink: ).

Jak to nie bug w uBlock Origin dla Firefox/Chrome (VideoDownloadHelper dawno nie używam, więc tyle mamy wspólnego) to chyba Google rezygnuje z dopisywania w karcie „(X)” w zakresie domeny YouTube, z wykluczeniem panelu twórców (YouTube Studio), gmaila czy forum Google.

Szkoda, miałem nadzieję, że to jednak „coś” na moim komputerze się rozwaliło. Na chromie przed chwilą zrobiłem nawet mały test z usunięciem ublocka i ponownym uruchomieniem chroma i nic - więc zakładam, że jednak faktycznie usuwają.

Zostaje liczyć, że pod napływem negatywnych opinii przywrócą lub ktoś opracuje skrypt do:

  • Tampermonkey
  • Violentmonkey
  • Greasemonkey

Lub odrębny dodatek.

dzięki za pomoc :slight_smile:

Dziwne, dzisiaj mam znowu liczniki.

Raczej nie dodałem tego z pomocą skryptów do Tampermonkey.

Dzięki za pamięć, wielki szacun i wdzięczność. Też to zauważyłem. Przyznam, że miłe zaskoczenie, bo jednak brak tego był uciążliwy. Choć się przyzwyczaiłem, to było na zasadzie przyzwyczajenia się do braku nogi. Uciążliwe.

Dzisiaj też mam rozwinięty opis w prawej kolumnie na dłużej niż 1 wideo.

Chociaż to już chyba od grudnia było testowane.

Jeśli przywrócili licznik, to mogą nawet tak eksperymentować ;). Znaczy, poprzedni układ (opisu) jakoś mi nie przeszkadzał zbytnio, ale mniejsza z tym. Taki drobiazg, na który nie zwraca się uwagi.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.