Z 30 Mb/s do 80 Mb/s to możliwe?

Oczywiście tekstury. Chcemy, aby gry się rozwijały graficznie to muszą zajmować coraz więcej miejsca :slight_smile:

Dysku 1TB braknie w konsoli :slight_smile:

O czym piszę?
O Internecie mobilnym “Max Bez Limitu”…a jeszcze jaśniej BEZ ŻADNYCH LIMITÓW

O czym piszę?
O Internecie mobilnym “Max Bez Limitu”…a jeszcze jaśniej BEZ ŻADNYCH LIMITÓW

Jakie przepłacać…20 złotych więcej, za realny “komfort” full korzystania…bez przesady, z tym “zamordyzmem” finansowym…

Realny komfort jest wtedy gdy prędkość jest wyższa. A ta oferta nie gwarantuje wyższej prędkości.
Zazwyczaj więcej niż 60 Mbps nie jest możliwe do osiągnięcia, albo jest możliwe w bardzo ograniczonej liczbie lokalizacji albo w godzinach porannych/nocnych. Zatem… po co przepłacać, gdy nadal osiągałbym np. 20Mbps?

Uważaj z tymi zapewnieniami o nielimitowanym internecie. W regulaminie mamy taki zapis:

Cytat W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności Usług Telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator
zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w
przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu. Postanowienia zdań poprzednich nie wyłączają uprawnień Operatora przewidzianych w § 5 ust. 7 RŚUT

Czyli operator może kiedy uzna za stosowne wprowadzić lejek. To nawet gorsze niż umowne 100 GB, bo nie masz nad tym żadnej żadnej kontroli i argumentów odwoławczych. A po wprowadzeniu drakońskiego limitu do 16 kBit/sek. zostajesz praktycznie bez internetu.

Oferta istnieje już pół roku i ma ok. 100 tys abonentów, myślę, że gdyby takie lejki były stosowane, to dawno by ktoś o tym napisał. Narazie nic o tym nie słychać.

1 polubienie

“30/40 mb/s”

“Innym razem, że jest to przedział 30/40 MB/s (240/320 Mb/s)”

To w końcu umiesz czytać, czy masz problem?

Przecież to oczywiste, że są stosowane, zależnie od obciążenia sieci. Żaden operator nie może sobie pozwolić żeby ludzie pobierali ogromne ilości danych. Ta oferta jest generalnie do niczego, ponieważ nie masz żadnego minimum gwarantowanego. Równie dobrze możesz dostać lejek po 30 GB pobranych danych i nic z tym nie zrobisz.

Problem chyba leży po twojej stronie, zastanów się dlaczego.

Kontekst wypowiedzi OPa: przez czas umowy internet był wolniejszy a teraz przyspieszył. Złożyłem rezygnację i dziwnym trafem przyspieszyło.
Kontekst wypowiedzi OPa według was: przez czas umowy internet był szybszy a teraz zwolnił. Złożyłem rezygnację, a teraz jeszcze mi zwolnili internet!

Problem chyba leży po twojej stronie, zastanów się dlaczego.

Jak niby to się ma do twojej poprzedniej wypowiedzi bo związku nie widzę żadnego…
Czyżbyś też nie rozróżniał jednostek?

Nie ma żadnych powodów, aby twierdzić, że lejek jest stosowany. Tak jak pisałem, gdyby był to z pewnością byłoby wiele narzekań w internecie, że ten cały “nielimitowany internet” to ściema. Cyfrowy Polsat i spółka coś o tym wiedzą :slight_smile:
A póki co lejków brak…

Kto nie rozróżnia jednostek? Przecież kontekst wypowiedzi OPa się zgadza z poprawnym rozróżnianiem jednostek. Ten cały raban jest o napisanie mb zamiast Mb (kiedy w wypowiedzi wyraźnie widać, co jest czym i to zwyczajny błąd w zapisie)? Wy jesteście poważni? Nie umiecie tak bardzo czytać czy musicie czepiać się do kogoś na siłę?

Jest jeden powód - możliwości infrastruktury. Po to mają stosowny zapis w regulaminie.

Lejka brak u Ciebie. Nie wypowiadaj się za wszystkich.

To cytuj ten zapis z Regulaminu, a nie zgrywasz cwaniaka, który wie tyle co zje.

Czego tutaj nie rozumiesz?
Przecież nie wypowiadam się za innych. Stwierdzam to, czego nie widać na forach związanych z tematem sieci komórkowych i ich ofert. Czyli narzekań na jakikolwiek lejek w tej taryfie. Po prostu temat nie istnieje.
To ty próbujesz udowodnić, że lejek istnieje, mimo że nikt go nie stwierdził. Zapis w regulaminie nie jest potwierdzeniem na stosowanie lejka.

Nie trzeba nakładać tak srogiego lejka, aby utrzymać odpowiednią jakość w swojej sieci - do tego stosuje się zaawansowane kształtowanie ruchu i modernizuje istniejące BTS’y o nowe pasma LTE lub buduje nowe lokalizacje.

Ilu abonentów ma ta sieć? Od kiedy fora są reprezentatywną grupą?
Wystarczy, że znajdzie się trochę miłośników pobierania z torrentów 24/7 na danym obszarze i już każdy z nich może zostać przystopowany.

Masz bardzo naiwne myślenie, zahaczające miejscami o jakiś marketing szeptany T-Mobile.

Ilość BTS ma danym obszarze podlega ograniczeniom. Tak samo jak przepustowość danego pasma.
To są kosztowane inwestycje i po to stosuje się ograniczenia transferu, aby nie musieć ciągle rozbudowywać sieci.

Zacytowałem. Rozejrzyj się trochę.

Masz rację, fora tematyczne są szczególnym miejscem, zazwyczaj przebywają tam osoby będące bardziej zorientowane w temacie niż przeciętny kowalski, dzięki temu znacznie łatwiej i szybciej stwierdzić, czy operator wywiązuje się ze swoich obietnic np. “nielimitowanego internetu”.

Z pewnością tak się dzieje, ale nie obcinając prędkość praktycznie do zera i na stałe. To miałem na myśli mówiąc o kształtowaniu ruchu.

Nie napisałem, że zawsze się to udaje. Z pewnością jest wiele lokalizacji T, gdzie wszystkie pasma są wysycone do nieużywalności. Mimo wszystko uśredniając jest to sieć najmniej obciążona z całej 4, dlatego mogą sobie pozwolić na taką usługę. Zresztą słyszałem, że tam gdzie stacje są wysycone, nie sprzedaje się tej oferty, ale nie wiem na ile jest to prawda.

Ograniczenia transferu stosuje się po to aby nie zapchać sieci, a nie aby nie musieć jej rozbudowywać :slight_smile:
Wykorzystanie data rośnie co roku wielokrotnie u wszystkich operatorów, więc modernizacja czy rozbudowa jest nieunikniona, aby zapewnić odpowiednią jakość usług.

1 polubienie

Co w tym zacytowanym pisze??

Poza tym tutaj jest podobnie jak w zapiskach przy limicie 100GB transferu. Jak ktoś zacznie dzwonić z danej lokalizacji w sensie kilka osób i zgłaszac, ze im tragicznie chodzi, operator będzie szukał kozła ofiarnego typu streaming jakiś w wysokiej rozdzielczości czy audio, które bardzo zmuli nadajnik, ALE nie robi tego żaden automat jak w przypadku 100GB tylko ręcznie. To duza róznica wprowadzić lejek ręcznie, a z automatu bo wykorzystałeś 100GB.

Nie poto robi sie lejka spowalniającego, żeby stacja BTS czy infrastruktura sieci operatora przyspieszyła bo jakiś “bleble” robi coś co katuje łącze operatora, a nie dlatego, że na danym BTSie czy centrali w pewnym sensie, w danej lokalizacji nagle ludzie pobrali xxxx TB danych, a wczesniej było o jeden “x” mniej.