Z 30 Mb/s do 80 Mb/s to możliwe?

Witam, mam złożone wypowiedzenie umowy z Play, będę “wolny” za około miesiąc, mam zamiar przejść do T-mobile. Stała się rzecz bardzo dziwna bo do BTS’a play mam ok 2km przez 2 letnią umowę internet przy dobrych wiatrach sięgał do 30/40 mb/s a teraz AKURAT XD pod koniec umowy przy pobieraniu takiego GTA V szybkość pobierania wynosi 10 MB/s i o co tu chodzi? To możliwe żeby na taką odległość od ich BTS’a były takie prędkości? Czy może gdzieś u mnie pod domem postawili nową skrzynkę i ja o tym nic nie wiem?

1 polubienie

Mniejsze obciążenie BTsa, możliwe że trafiłeś na czas w którym ruch był mniejszy niż zwykle.

Raczej nie, bo sygnał sieci komórkowych nie emitują skrzynki pod domami tylko anteny na masztach :slight_smile:

Możliwe, że nadajnik został zmodernizowany i pojawiły się nowe pasma pozwalające uzyskać wyższe prędkości.
Ewentualnie akurat w tym momencie BTS był mniej obciążony niż zwykle.

To zjawisko dzieje się u mnie od ok 2 tyg

I jeszcze nw czy takie szybkości są możliwe na taką odl, mi w szkole gadali że 100 mb/s to jak się jest około 200m od nadajnika XDD

Zdecyduj się jakich jednostek prędkości używasz, bo raz piszesz ‘MB’, a innym razem ‘mb’.
10 MB/s to ok. 80 Mb/s czyli dość szybko jak na LTE.

1 polubienie

Raz napisałem 10 MB/s i jestem świadom co do tych jednostek :blush:

Chyba nie

To jest przedział :stuck_out_tongue: więc nie wiem o co Ci chodzi

o megabity i megabajty na sekundę :thinking:

1 polubienie

To jest przedział :stuck_out_tongue: więc nie wiem o co Ci chodzi

o megabity i megabajty na sekundę :thinking:

Albo, że to nie metry bieżące.

Ciekawe wyniki przyniosła kwerenda w Korpusie Języka Polskiego PWN. Otóż okazało się, że najczęstszą formą skrótu od metr bieżący jest mb (bez kropek). Forma m.b., notowana w słownikach, idzie na drugim miejscu, a forma mb., zgodna z regułą, jest najrzadsza.


jeszcze może wyjść taki babol (Megabajty vs Mebibajty i próba przeliczenia raz na system binarny a raz dziesiętny):

  • 10 MB/s to Mib/s

  • 10 MiB/s to Mb/s

mb to milibity?

1 polubienie

Zamiast pomóc robicie rozprawę nt. jednostek. To się offtop nazywa.

Wracając do OPa, operator może zmienić dla poszczególnych abonentów priorytety łączenia się ze stacją. Żeby zapewnić Tobie nieco lepszą jakość prawdopodobnie ucięli paru abonentom prędkość internetu, zresztą to u nich nic nowego. Potrafią wywalać abonentów do roamingu, kiedy mieszkają niedaleko masztu (oczywiście, dowód anegdotyczny, wierzcie lub nie). Sam mając ofertę na kartę uciekłem z Playa ze względu na połączenie, które potrafiło robić tak okropne przerzuty, czasem nie pomagało nawet sztywne ustawianie zasięgu. Obciążenie to jedna sprawa ale to, co robi Play robi się już paskudne.

1 polubienie

Ja Play’owi dziękuje za te żałosne 100 GB pakietu, na 3 komp i kilka tel to jest malutko :confused:
A w tym T-Mobile, Internet domowy to faktycznie nie ma żadnych limitów, lejków itp? Może ktoś się wypowiedzieć kto ma tam umowę?

W zeszłym miesiącu w T-Mobile domowy do 60Mb/s chrześniak na PS4 pobrał 4 gry, posżło 600GB i dalej śmigało. Lejek jest na predkośc, a nie na pobieranie danych. Bo nie wyciągniesz ile się da z BTS’a tylko do 60Mb/s czyli 6-7MB/s Dzięki lejkowi na prędkośc trochę ludzi upchną na BTS-ach, żeby BTS’ów nie skatowac :slight_smile: T-Mobile domowy mam od 20 grudnia 2017.

Taki mały off-top. Czemu gry na PS4 tyle zajmują, ja się przeraziłem, żeby gra 250GB zajmowała :stuck_out_tongue: Pami≤ętam czasy kiedy gry ledwo an CD 700MB się miesciły, a nawet dyskietki 1.44MB :stuck_out_tongue:

A w tym T-Mobile, nie bawimy się w “domowy”, z “odrobiną” 100GB pakietu danych…tylko bierzemy bez “kombinacji”… Internet mobilny Max Bez Limitu…

1 polubienie

To się nazywa rzeczowość. Raz twierdzi, że ma 10 MB/s (80 Mb/s)
Innym razem, że jest to przedział 30/40 MB/s (240/320 Mb/s)

To w końcu ile?

1 polubienie

To teraz masz 80Mb/s czy 10Mb/s??

O czym ty mówisz?
Oferta internetu domowego też jest nielimitowana wolumenowo (i bez lejków), jedyny limit to maksymalna przepływność przewidziana w ofercie (20 Mbps/60Mbps)
Po co przepłacać, gdy zazwyczaj i tak więcej niż te 60 Mbps się nie osiągnie.

Nie odróznia MegaBajtów od Megabitów.

Wielka mądrość :slight_smile: