Z 32-bitowej wersji na 63-bitową wersję Windows 7

Cześć !

Co trzeba zrobić żeby przejść z 32-bitowej wersji na 64-bitową wersję ? Czy konieczne jest usuwanie wszystkie z dysku na którym chce zainstalować oprogramowanie czy jest to zbędne ?

Trzeba na nowo zainstalować system. Oczywiście chodzi o 64-bitową wersję.

:roll:

“Co trzeba zrobić żeby przejść z 32-bitowej wersji na 64-bitową wersję ?”

Trzeba zainstalować system 64 bitowy.

“Czy konieczne jest usuwanie wszystkie z dysku na którym chce zainstalować oprogramowanie czy jest to zbędne ?”

Usunięciu podlegają dane na dysku/partycji, na której ma być przeprowadzona instalacja systemu.

Jeśli posiada się odpowiednio duży dysk, można go podzielić na partycję systemową i na partycję z danymi, jeszcze przed wykonaniem nowej instalacji systemu. Po dokonaniu podziału dysku na partycje, pliki które mają zostać nienaruszone, przenosi się na partycję dla danych. Po tym można spokojnie instalować system na partycji systemowej, a partycja z danymi pozostanie z takowymi i będzie widoczna na nowo zainstalowanym systemie.

Innymi możliwościami zachowania swoich plików jest:

-odpowiednio pojemny, zewnętrzny dysk/pendrive

-wykonanie kopii na płytach

Dysk mam podzielony na 3 partycje. Jedna jest systemowa, a na reszcie są pierdoły. Na partycji systemowej mam również zainstalowane wszystkie programy itd. Czyli jak będę instalować 64-bitową wersję usunął mi się te wszystkie programy i będę musiał od nowa instalować, tak ?

Dokładnie :slight_smile:

Z programami ogólnie jest różnie, bo zapisują dane w rejestrze. Jeśli masz zainstalowane jakieś programy na innych partycjach, jest prawdopodobieństwo, że będą działały po reinstalacji systemu, ale nie jest to pewnik, niektóre bowiem nie chcą działać i konieczna jest ich ponowna instalacja, a inne z kolei śmigają normalnie dopisując wymagane dane do rejestru.

Jest zalecane zainstalować od nowa wszystkie programy po przejściu z 32 na 64. Wszystkie ustawienia można przekopiować i później przywrócić. Lepiej też pamiętać że niektóre programy mogą nie działać, lub działać wolniej, albo i szybciej. Można też poszukać wersji dla systemu 64 bitowego.