Z 6 działają tylko 2 głośniki


(Tifia) #1

Znów mam problem, ale nowy komputer więc to chyba zrozumiałe... Otóż mam 6 głośników Creative i podczas odtwarzania ściągniętych filmów z neta, w CyberLink PowerDVD lub piosenek w Winampie, z 6 głośników działają tylko dwa. Proszę o pomoc! Mam sprzęt, a nie mogę z niego korzystać.


(Łukasz14) #2

Domisiasta , masz 6 kanałową kartę dźwiękową? Jeśli tak to zainstalowałeś do niej sterowniki? Ustawiłeś w programach, że masz głośniki 5.1?


(Hitm3n) #3

To zależy od karty dźwiękowej. Nie uzyskasz dźwięku 5.1 w karcie 2.1 ;] podaj jaką masz kartę dźwiękową, wtedy będzie lepiej wiadomo co zrobić :slight_smile:


(Tifia) #4

Mam kartę 5.1 to pewne, bo przy np. filmach z płytki filmy działają przy 6 głośnikach. A gdy chcę odtworzyć ściągnięty film i wchodzę w Konfiguracje, programu CyberLink PowerDVD następnie w zakładkę Dźwięki to tam jest opcja tylko 2 głośników, przy czym z filmami z płytki mogę ustawiać od 2 głośników do chyba 8. Sterowników nie ściągałam...


(Kisielek) #5

Najpierw sprawdź czy filmy mają dźwięk przestrzenny czy stereo. Jeśli jest to AC-3, DTS lub AAC (w aac nie zawsze) to ustaw głośniki odpowiednio w sterownikach i w AC-3filter. Jeśli dźwięk jest w MP3 to jest to tylko stereo i możesz wymusić dźwięk przestrzenny w kodekach (np.ffdshow) jednak będzie on sztuczny. To samo tyczy się muzyki w formacie MP3.