Z czego powinien składać się domowy superkomputer?

Witam

Zapraszam wszystkich użytkowników do dyskusji, z czego powinien składać się superkomputer, patrząc na dzisiejszy sprzęt, który możemy zakupić w sklepie, i który jesteśmy w stanie sami złożyć.

Możecie zaproponować pojedyncze części, lub całe komputery…

Ja przedstawiam swój, złożony na początku listopada komputer, na który //ciężko :smiley: // zarabiałem od pierwszej klasy, tzn. odkurzałem, pomagałem itd.

Procesor: Intel Core i7 965 Extreme Edition 3,20 GHz

Płyta główna: EVGA X58 SLI

HDD: 5x WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II

RAM: 6x OCZ DDR3 2GB 1333MHz CL6 ReaperX

Napęd magnetyczny: FDD Scythe 1.44MB 3.5" z czytnikiem kart - black

Napędy optyczne: LG Combo (DVD+/-RW + Blu-ray + HD-DVD) GGC-H20L black, LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LP20 LightScribe BOX black

Karta graficzna: GeForce GTX 280 EVGA 1GB (PCI-E) HydroCopper 16

Karta dźwiękowa: ASUS Xonar D2

Obudowa: NZXT Alpha Classic Series Black (bez okna) + AeroCool Turbine 2000 Black 120 mm + Akasa mata wygłuszająca midi-tower

Zasilacz: OCZ EliteXStream 1000W Quad-SLI 120mm

http://pl.wikipedia.org/wiki/TOP500 - twój to przy tym kalkulator z dodawaniem i odejmowaniem :stuck_out_tongue: . Cos mi się wydaje ze ten temat zalozony bo chciales sie pochwalic zakupem :stuck_out_tongue: .

ile za niego dałeś $$ ?

zaklik , ok: super komputer, który jesteśmy w stanie złożyć i kupić do niego części w sklepie.

A posty może kiedyś wykorzystam do podrasowania, gdy będzie to możliwe :stuck_out_tongue:

Powiem jedynie że był to glupi zakup jesli sie napracowales , teraz i tak go nie wykorzystasz nawet , a jak bedzie okazja go wykorzystac to bedzie kosztowal z 5k .

zaklik , sorry, ale pojęcia nie masz, jak używam komputery. C2Q w PC mojego kumpla pod moją ręką ma 100% zużycia. (Sam nie wiem, czemu, gdy siadam na jakiś komputer, on ma 80-100% zuzycia CPU).

A jeszcze co do mojego komputera, to ma on pomieścić niezliczoną ilośc danych (aktualnie mam 967GB wolnych), nie zaciąć się, gdy coś pobieram, gram, chodzi mi OTS (http://pl.wikipedia.org/wiki/Open_Tibia_server) i gdy np. skanuje mi kompa ;pp

powiadasz że wsadziłes 12 modułów pamięci ram, ciekawe gdzie skoro płyta ma tylko 6 banków :lol:

druga sprawa że karta słaba, za proca przepłaciłes bo niewiele wydajniejszy od c2q q9550 kręconego na 4GHz

I po co w takim kompie FDD ? Chyba ze pracujesz w zusie bo tam niby zamowili ostatnio 150tys dyskietek :stuck_out_tongue:

steemm , excusez-moi! Zagapiłem się: 6x OCZ DDR3 2GB 1333MHz CL6 ReaperX

Nazwy kopiowałem z komputronika, gdzie kupiłem sprzęt i umknęło mi, że test te ‘2x’. A z procka jestem zadowolony, bo według mnie jest 2x wydajniejszy od C2Q, chyba z powodu 8 procesorów logicznych i pamięci L3… Czekam tylko na poradnik, jak go podkręcić :PP

Karta słaba? A jaką proponujesz?

EDIT:

A FDD, bo czytnik kart ma ;PP

jakoś w testach i grach tej mocy nie udowodniono jak na razie

ja bym wolał ku0pić c2q + 4870x2 lub poczekac na gtx’a295

steemm , PC Format - 100 numer chociażby - i7 ma np. najszybszy czas kompresji w WinRAR: 3085 KB/s, przy czym C2Q QX9650 1647. A co do karty, to mój kumpel ma Zotaca GTX 280 Amp! Edition i szczerze wolę moją, choć chipset ten sam… A na GTX 295 trochę poczekamy - do tego czasu pewnie uzbieram (jak będzie lepsza, oczywiście ;P)

heh też mi argument :lol:

aktualne C2Q to i tak za dużo jak na programy które ledwo sobie radzą z dwoma rdzeniami, z grami to samo

na razie core i7 jest nowinką technologiczną, co ciekawe core i5 może wypaść bladziutko przy c2d i c2q

, ja jednak wolę i7. Wg mnie jest lepszy od c2d i c2q, nawet w edycjach Extreme.

Chyba troszke zboczylismy z tematu , mialobyc o superkomputerach a nie o kalkulatorach .

zaklik ,

Temat jest “Z czego powinien składać się superkomputer?”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Superkomputer

http://pl.wikipedia.org/wiki/TOP500 - nie ma konstrukcji jednoprocesorowej :stuck_out_tongue: - moze miejsce w pierwszym 1 mld na ziemi byś miał jeśli brac pod uwage takie pseudo superkomputery

Vicuss Zmień temat na “Z czego powinien składać się DOMOWY superkomputer?” a unikniesz postów jak wyżej.

Swoją drogą chyba każdy chciałby powiedzmy dostać sprzęt “na wyrost” nawet jeśli wie wykorzystałby go w 100%.

Jeśli jednak nie jesteśmy milionerami i każda złotówka się dla nas liczy to taki temat możemy traktować jako czystą fantastykę naukową.

Vicuss , mógłbym także odkurzać i pomagać u Ciebie w domu ? :smiley:

rafael83 , dzięki. Pisałem jujż jako odpowiedź o tym ,ale do niektórych do nie dociera :stuck_out_tongue:

kwasna pikla , ta, ale ja idę do Ciebie? Ile u ciebie zajmuje odkurzanie :smiley: u mnie 45 min. jak coś ;pp