Z czego to screen?

Bingo :slight_smile: Mam nadzieję, że nie szukałeś przez Google grafikę :stuck_out_tongue: Twoja kolej :slight_smile:

W Google grafika nie, w samych Google tak - wklepałem lmkonfig aby potwierdzić moje przypuszczenie. Okazało się, że inaczej się pisze. ;). A to zupełny przypadek, że to wiedziałem, bo nie są to moje klimaty. Znajomy kiedyś mi pokazywał na laptopie jak to działa i jak wpina do auta i coś tam zapamiętałem, tyle że pewny nie byłem.

Swój screen wkleję trochę później. :slight_smile:

No to dochodzi nowa zasada… Jak ktoś nie wklei w ciągu 24h, to może wkleić dowolna osoba :wink:

1 polubienie

No dobra, dość trudne będzie, najwyżej (jeśli nie będzie odpowiedzi) zmienię. :wink:
Co to za program? Chodzi o pełną nazwę.

No dobra, nie ma odpowiedzi (czyżby dlatego, że i w Google też ciężko coś na jego temat znaleźć?) - to wyjaśniam - to screen z dość starego programu EWIDENT-P.

W związku z tym zadaję drugą zagadkę. Łatwiejszą.

Heh… kojarzyło mi się z Probit (też zestaw magazynowo-płacowo-kadrowy). Screen następny to od Docenta z Diody? :wink:

No pisałem, że łatwiejsza. :smiley: Oczywiście.
Miałem kilka pomysłów, ale równie trudnych co poprzedni mój screen, więc uznałem, że to bez sensu jak nikt nie zgadnie. I dlatego dałem z konkursu.

Norton Disc Doctor?

blisko :smiley:

No pamiętam go, bo sam go używałem do defragmentacji dysku (wieeeele lat temu).
A to dokładnie to chyba test powierzchni (speed disk).

Ta, to dokładnie był NortonDisk Doctor.

Za trudne - niedobrze, bo nikt nie odgaduje. Za łatwe też nie, bo co to za zabawa. :wink:

No to średnie (tak mi się wydaje). Wbrew pozorom, jeśli ktoś wie co to za screen, to mniej więcej wie co to za program i odpowie bez problemu.

Pytanie: na jakim komputerze (nazwa) i w którym roku (mniej więcej) to było robione:

Jak nie ma nic w Google grafika, to problem? Tak myślałem… :wink:
To co, mała podpowiedź?

"I człowiek stworzył"


PS. odpowiedź na pytanie “w którym roku (mniej więcej) to było robione” może być dość zaskakująca…

Nie bez powodu w 2014 umarł podobny wątek przez nową funkcje Google.

Dlatego ja swoje screeny robiłem sam, do tego sprawdziłem, czy Google się połapie co to jest.
I podczas prób połapał się kilkukrotnie, dlatego tamtych screenów tu nie ma. :slight_smile:

Szkoda tylko, że jak Google nie podaje wyników, to na forum takowych też nie ma… :frowning:
Bo co to za zabawa, gdy wystarczy sprawdzić w Google.

Jak działa wyszukiwanie grafik? Jak zrobić zrzut ekranu, trochę przyciąć też znajdzie?

Często znajduje w “obrazach podobnych”. I to wystarczy.

Ale teraz ostatnia zagadka ma już podpowiedź (choć wcale nie bezpośrednią!!), Google też pomogą i odpowiedź jest do znalezienia.

Początek lat 80-tych, Spectrum, albo jakiś klon? VU-3D?

Nie, ZX Spectrum nie miał takich możliwości. Na ZX Spectrum można było uzyskać obraz w rozdzielczości 192x256 px przy 8 kolorach, choć w sumie 15, bo każdy z 8 (oprócz czarnego) można było wyświetlać jaśniej i ciemniej. A kolory były przypisywane tylko poszczególnym blokom 8 × 8 px.


Kolory ZX Spectrum:
image


A to jest przykładowa grafika z ZX Spectrum: