Z czego to screen?

Commodore 64?

Nie, nie.
Widzę, że dalej zadanie sprawia trudność, to druga podpowiedź. Przypominam, że pierwsza brzmiała
"I człowiek stworzył".

Teraz już będzie łatwo, no ale ta zabawa nie ma być trudna. :slight_smile:
Druga podpowiedź, to “Kurek”.

To chyba nie coś ze “sondy”? :open_mouth:

No generalnie to nie o to było pytanie, ale podpowiedzi na to wskazują. Więc kto wie… :slight_smile: A Google dobrze podpowiada.

To ja za młody jestem żeby strzelać z pamięci :wink: Sondę oglądałem już jako myślący osobnik (trochę), a program powstawał jak mnie robili :wink:

No to Google i podpowiedzi. Jak najbardziej w tym przypadku to możliwe, bo ja nie dałem banalnego zadania. :slight_smile:


PS. Oglądałem SONDĘ od 2. odcinka. Chciałem od pierwszego, ale wtedy akurat w szkole miałem jakieś zajęcia… :frowning:

Jeśli twój nick nie kłamie, to miałeś 17 lat kiedy ja się rodziłem. Stary ciekawy świata facet już byłeś:D

W 1988 roku zdawałem maturę w Technikum Łączności (5 letnim wówczas), wybranym między innymi dzięki SONDZIE. :smiley:

No dobra, ale my tu gadu-gadu, a odpowiedź masz na wyciągnięcie reki.
Wystarczy obejrzeć (nawet tylko początek, ew. dla potwierdzenia końcówkę). :wink:

Ja mogę tylko tyle powiedzieć, że w czołówce jest zespół Kraftwerk, prawie na 100% :wink:

komputer graficzny HP 9845C

Czołówka to Mike Vickers i utwór “Visitation”. Długo nam zajęło dojście do tego, a sprawy nie ułatwiła Teresa Bancer, która na obwolucie taśmy wpisała miks innych utworów + samą siebie…

No ba! Oczywiście.
Tylko koniecznie podaj jeszcze rok! (może być rok emisji SONDY).

1 polubienie

Faktycznie, znalazłem :ok_hand:

ps.
Pytanie o rocznik emisji sondy jest bez sensu - to łatwo dostępna wiedza. Niech szuka screena :wink:

Fajnie gdyby każdy dawał swoje zrzuty ekranu o ile to możliwe, bo google faktycznie za bardzo ułatwia sprawę.

1 polubienie

11.12.1980

No banał, ale to robi wrażenie, że w tamtych czasach były już dostępne takie komputery. Dlatego chcę, aby ktoś go tu podał i może się nad tym zastanowił, że taki np. Windows 3.1 to duuużo późniejszy “wynalazek”.

1 polubienie

No przecież Łindołs to maks na co stać komputery :smiley: To już ostatni etap ewolucji technologii :smiley:

edit.
Dobra, już nie offtopuję. Wincyj screenów :slight_smile:

@ybu - tak, rok 1980 to rok emisji SONDY z tym komputerem. I rok produkcji tego komputera. Na tamte czasy to było naprawdę coś!

Komputer:

I zeszyt bloków emisyjnych SONDY z tamtego czasu z tym odcinkiem:

image

:slight_smile:

A jeszcze dopowiem: miał dotykowy ekran i specjalne pióro, którym mozna było na tym ekranie rysować.

Nie umiem czytać takiego pisma odręcznego, ale skąd ty to wygrzebałeś? :smiley: Jesteś psychofan :wink:
Jak to mówił Spock? Live long and prosper :smiley:

To dostałem bezpośrednio od Tomasza Pycia (skan całego zeszytu), jest w tej chwili dostępny do pobrania na chomiku SONDY. Jak ktoś chce, to podam namiary.

Po co pytasz? Nawet jak my nie chcemy, to może ktoś trafi szukając. Takie rzeczy nie powinny ginąć w sieci :wink: Daj publicznie.