Z czego to screen?

(przemek1234) #43

Commodore 64?

(Radek68) #44

Nie, nie.
Widzę, że dalej zadanie sprawia trudność, to druga podpowiedź. Przypominam, że pierwsza brzmiała
"I człowiek stworzył".

Teraz już będzie łatwo, no ale ta zabawa nie ma być trudna. :slight_smile:
Druga podpowiedź, to “Kurek”.

(pocolog) #45

To chyba nie coś ze “sondy”? :open_mouth:

(Radek68) #46

No generalnie to nie o to było pytanie, ale podpowiedzi na to wskazują. Więc kto wie… :slight_smile: A Google dobrze podpowiada.

(pocolog) #47

To ja za młody jestem żeby strzelać z pamięci :wink: Sondę oglądałem już jako myślący osobnik (trochę), a program powstawał jak mnie robili :wink:

(Radek68) #48

No to Google i podpowiedzi. Jak najbardziej w tym przypadku to możliwe, bo ja nie dałem banalnego zadania. :slight_smile:

PS. Oglądałem SONDĘ od 2. odcinka. Chciałem od pierwszego, ale wtedy akurat w szkole miałem jakieś zajęcia… :frowning:

(pocolog) #49

Jeśli twój nick nie kłamie, to miałeś 17 lat kiedy ja się rodziłem. Stary ciekawy świata facet już byłeś:D

(Radek68) #50

W 1988 roku zdawałem maturę w Technikum Łączności (5 letnim wówczas), wybranym między innymi dzięki SONDZIE. :smiley:

No dobra, ale my tu gadu-gadu, a odpowiedź masz na wyciągnięcie reki.
Wystarczy obejrzeć (nawet tylko początek, ew. dla potwierdzenia końcówkę). :wink:

(pocolog) #51

Ja mogę tylko tyle powiedzieć, że w czołówce jest zespół Kraftwerk, prawie na 100% :wink:

(ybu) #52

komputer graficzny HP 9845C

(Radek68) #53

Czołówka to Mike Vickers i utwór “Visitation”. Długo nam zajęło dojście do tego, a sprawy nie ułatwiła Teresa Bancer, która na obwolucie taśmy wpisała miks innych utworów + samą siebie…

No ba! Oczywiście.
Tylko koniecznie podaj jeszcze rok! (może być rok emisji SONDY).

(pocolog) #54

Faktycznie, znalazłem :ok_hand:

ps.
Pytanie o rocznik emisji sondy jest bez sensu - to łatwo dostępna wiedza. Niech szuka screena :wink:

Fajnie gdyby każdy dawał swoje zrzuty ekranu o ile to możliwe, bo google faktycznie za bardzo ułatwia sprawę.

(ybu) #55

11.12.1980

(Radek68) #56

No banał, ale to robi wrażenie, że w tamtych czasach były już dostępne takie komputery. Dlatego chcę, aby ktoś go tu podał i może się nad tym zastanowił, że taki np. Windows 3.1 to duuużo późniejszy “wynalazek”.

(pocolog) #57

No przecież Łindołs to maks na co stać komputery :smiley: To już ostatni etap ewolucji technologii :smiley:

edit.
Dobra, już nie offtopuję. Wincyj screenów :slight_smile:

(Radek68) #58

@ybu - tak, rok 1980 to rok emisji SONDY z tym komputerem. I rok produkcji tego komputera. Na tamte czasy to było naprawdę coś!

Komputer:

I zeszyt bloków emisyjnych SONDY z tamtego czasu z tym odcinkiem:

image

:slight_smile:

(Radek68) #59

A jeszcze dopowiem: miał dotykowy ekran i specjalne pióro, którym mozna było na tym ekranie rysować.

(pocolog) #60

Nie umiem czytać takiego pisma odręcznego, ale skąd ty to wygrzebałeś? :smiley: Jesteś psychofan :wink:
Jak to mówił Spock? Live long and prosper :smiley:

(Radek68) #61

To dostałem bezpośrednio od Tomasza Pycia (skan całego zeszytu), jest w tej chwili dostępny do pobrania na chomiku SONDY. Jak ktoś chce, to podam namiary.

(pocolog) #62

Po co pytasz? Nawet jak my nie chcemy, to może ktoś trafi szukając. Takie rzeczy nie powinny ginąć w sieci :wink: Daj publicznie.