Z czego to screen?

MOje pierwsze skojarzenie to też była Sonda :wink:

1 polubienie

Jeszcze niedawno oglądałem jakieś odcinki :slight_smile: Dużo rzeczy się zdezaktualizowało, ale oni świetnie sprzedawali wiedzę :slight_smile: W prosty sposób. Jak czytaliście książki krótka historia czasu, albo ostatnio astrofizyka dla zabieganych, to jest ten sam stopień przyswajalności :slight_smile: Szanuję :slight_smile:

Nie wiem czy pamiętasz program - ja ostatnio trafiłem na jakieś stare odcinki ‘poza rok 2000’ (Beyond 2000), gdzie pokazywali przyszłość bankowości (z domu przez komputer). Wtedy to było totalne SF.

Jak chodzi o fajnie zrealizowane programy popularnonaukowe, to polecam cykl “Przedziwna planeta Ziemia” z National Geographic (o dziwo, to nie program tylko o ziemi :wink: )

Ale gruby offtop robimy, no ale to dział na luzie :wink:

Mały offtop się zrobił, ale co tam.

Są odcinki SONDY, które w ogóle się nie zdezaktualizowały (bardziej uniwersalne), są takie, które po części (ale za to wspaniale widać jak wtedy myślano i co z tego wyszło), oraz takie, które faktycznie są nieaktualne, ale i tak potrafią być ciekawe.

Co do pobrania różnych materiałów z SONDY to polecam: https://chomikuj.pl/Sonda_TV
Są tam też “prace zaliczeniowe”, odpowiednio ponumerowane… :wink: Wikipedia podpowie odpowiednie numery. A hasło do prac, no to już na PW.
PS. To nie mój chomik.

Podam jeszcze dwa linki. Jeden do forum SONDY, niestety ruch tam ostatnio b. niewielki, ale to z racji obgadania już chyba wszystkiego. Za to wiedza duża. A drugi to link do samych odcinków.

PS. @ybu - zadawaj zagadkę! :slight_smile:

1 polubienie

Niby stare kineskopy magnesem przenosiły kursor.

Nikt nie wrzuca, no to ja…

1 polubienie

VMware vCenter Converter jak sądzę :stuck_out_tongue:

To coś nieco trudniejszego:

1 polubienie

Czyżby Zenmap?

Poznanie tego wymaga pewnego stażu w grach :wink:

@3majsie1995 - teraz czekamy na zagadkę @iJuliusz (o ile to jest Zenmap), swoją zadasz, gdy odgadniesz. :slight_smile:

Tak to Zenmap - dałem łapkę w górę :wink:

Skoro autor odpowiedzi nie zadał swojej zagadki, to aktualną stała się zagadka @3majsie1995: Z czego jest to screen:

Podpowiem, jest to program niemiecki, z gry…

No dobra - nie ma odpowiedzi, więc kto chce zadać swoją zagadkę?

No dobra… Z jakiej to gry screen?

Operacja Glemp?

tak :slight_smile:

No dobra. Co to: