Z Directx 11 do Directx 10 lub 9c

Witam czy da się zainstalować Directx 10 lub 9c zamiast 11 wbudowanej w system. Próbowałem zainstalować Directx 9c ale w oknie dxdiag.exe wyświetla że mam dalej wersje 11.

jeżeli zainstalowałeś dx9 to masz teraz obie wersje

To teraz czym usunąć Directx 11 :?: Bo system wykrywa jedenastke a program deinstalujące Directx widzą 9 :smiley:

A po co to robić ??

Heh zawsze znajdą się ludzie co kombinują jak koń pod górę. Jak zaktualizowałeś DX pakietem od Microsoft-u to teraz masz wszystkie DX od 1.0 do 11 w tym że Dxdiag będzie pokazywać ci najnowszy jaki jest w systemie.

tak jak kolega wyzej napisal…

i nadal bedziesz mogl wlaczyc/grać w gry które potrzebuja dx 9,10 czy nawet 8,7 i nizej :slight_smile:

Poniekąd tak Panowie. Pamiętajmy jednak, że aparat wykonawczy DX 11 jest wstecznie kompatybilny tylko z DX 10. Za obsługę dziewiątki i starszych wersji odpowiadają już zupełnie inne pliki, tak więc instalacja najnowszej wersji z witryny MS z pewnością nie zaszkodz.

Nie wiem czy ktoś jeszcze ma podobny problem… otóż ja również chcę się pozbyć directx11.

Odpowiedzi typu “Heh zawsze znajdą się ludzie co kombinują jak koń pod górę.” lub w ogóle pytania po co to robić według mnie nie powinny się tu znaleźć…

Ja chcę pozbyć się directx’a 11 ponieważ zwiększając jakość zwiększa on wymagania gier przez co maleje ilość FPS.

Z directx 9 miałem 90-100 z dx 11 waha się między 27 ! - 90. Przy czym zazwyczaj oscyluje w granicach 45.

Może zna ktoś sposób na odpalanie gier używając bibliotek dx9 ? Słyszałem, że CS’a można tak uruchamiać.

Tego trzeba szukać raczej w opcjach gry - usunięcie DX może raczej zaszkodzić :wink:

O ludzie. Jak gra jest pisana przy wykorzystaniu DX9c to nawet ja byś miał DX20 to ta gra będzie korzystać z bibliotek DX9c. Niektóre nowe gry oprócz DX9c obsługują również biblioteki DX10/DX11 i wtedy gra ma odpowiedni plik .exe uruchamiający interfejs DX9 lub DX10/11. np: Aliens Vs. Predator 2010 obsługuje biblioteki DX9c i DX11 i ma dwa pliki .exe uruchamiające (AvP.exe = DX9c oraz AvP_DX11.exe = DX11)

Z góry bardzo przepraszam za odkopanie tematu. Moja karta graficzna nie jest wspierana przez Directx 11 (Ale przez 10 już jest), czy istnieje jakikolwiek sposób aby cofnąć wersję DX do 10?

Moja karta graficzna też nie wspiera DX 11 i co? Wszystko działa. Jeśli masz wersję 11 to znaczy że masz również wersję 10, 9, 8 itd.

@Locked1986

mały błąd

jeśli ma 11 to ma i 10 ale 9 i niższych nie ma wystarczy zainstalować 9 i gotowe są już wszystkie