Z ekranu LAPTOPA nie można otworzyć programów PANEL STEROWAN

(Stanisław K) #1

Laptop ,Windows Vista Basic .PROBLEM-- Po uruchomieniu i kliknięciu przycisku Start i otwarciu programów na ekranie,nie otwierają się programy: "PANEL STEROWANIA i PROGRAMY DOMYŚLNE" Proszę Kolegów o pomoc .Pozdrawiam!.

(Dimatheus) #2

Hej,

Wspomniane aplety nie uruchamiają się, czy uruchamiają i nie widać ich na monitorze?? Może komputer ył wcześniej uruchamiany na dwóch monitorach i Panel sterowania został przesunięty do tego drugiego monitora... A gdy włączysz Mój Komputer i wybierzesz z górnego menu opcję Otwórz Panel Sterowania to panel się pojawia czy nie?? Jeśli nie, to prawdopodobne, że złapałeś na kompa coś niefajnego - a jeśli tak, to najlepiej zrobić logi i wkleić do działu Bezpieczeństwo i logi HijackThis.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Stanisław K) #3

Po kliknięciu na Panel sterowania na ekranie na sekunde pokaże się ramka.Po kliknięciu na programy domyślne na ekranie nie pojawia się nic.Wcześniej komputer nie był uruchamiany na dwóch monitorach.Panel sterowania wybieram i otwieram gdy włącze" Mój Komputer".Dziękuję za wcześniejszą informacje i POZDRAWIAM.

(niezDarek) #4

zapewne wina wyłączonej usługi Licencjonowanie oprogramowania

włącz ją.

(Stanisław K) #5

Dziękuję za podpowiedż i proszę o informacje jak znależć usługę Licencjonowanie oprogramowania.

(Dimatheus) #6

Hej,

Czyli w taki sposób pokazuje się Panel sterownia czy tylko ta sekundowa ramka??

Wiemy już, że posiadasz system Windows Vista. Ale czy masz do niej doinstalowany dodatek przynajmniej Service Pack 1 lub Service Pack 2. Według informacji Microsoft'u zainstalowanie tego zbioru poprawek może rozwiązać problem - nieco szerzej o tym w artykule tutaj. Aktualną wersję systemu sprawdzisz klikając prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer i wybierając właściwości. W oknie pojawi się informacja podobna do tej ze screen'a poniżej.

yu1o1ux6upedrbu5n5t8_thumb.jpg

Sam Service Pack zainstalujesz uruchamiając aplet Windows Update w menu Start i wybierając polecenie wyszukania aktualizacji.

Kliknij na Start - Run. W nowym oknie wpisz services.msc. Znajdź wspomnianą usługę; aby ją włączyć, kliknij na nią, a następnie ustaw Startup type (typ uruchamiania) na Enable (włączony).

Ewentualnie możesz zastosować się do poleceń z tematu Brak dostępu do Panelu sterowania począwszy od tego postu. Dodatkowo możesz wkleić logi w dziale bezpieczeństwa zakładając nowy temat - ale o tym już pisałem w poprzednim poście... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Stanisław K) #7

Dziękuję za otrzymane informacje i informuję że nic się nie zmieniło.Informuję również że do Visty mam doinstalowany dodatek Service Pack 1.Usługa licencjonowania oprogramowania była i jest włączona.POZDRAWIAM.

(Dimatheus) #8

Witam,

Czyli nie za dobrze... A próbowałeś instrukcji z posta, który Ci podałem - Brak dostępu do Panelu sterowania??

Pobierz więc przez Windows Update nowszy Service Pack 2 i zainstaluj.

Czyli dobrze... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Stanisław K) #9

Przez Windows Update nie mogę ściągnąć service Pack 2 ponieważ system nie może wyszukać nowych aktualizacji . Pokazuje kod znalezionych błędów 80240038.Ściągnołem ręcznie na ekran Service PACK 2"VINDOWS 6.0-KB948465-X86.exe z download.microsoft.com, ale przy każdej próbie zainstalowania wyświetlany jest komunikat "NIE OKREŚLONY BŁĄD." Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi.POZDRAWIAM.

(Dimatheus) #10

Witam, :wink:

Ponawiam pytanie - czy próbowałeś instrukcji z powyższego posta??

Być może potrzebna będzie poprawka wstępna. Ściągnij ją i spróbuj zainstalować - Aktualizacja systemu Windows Vista (KB955430) - później restart i próba instalacji Service Pack 2.

Wygląda na to, że komputer faktycznie może być zainfekowany. Dla pewności załóż nowy temat w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis. i wrzuć do niego logi z HiJackThis i SilentRunner - instrukcje jak to zrobić znajdziesz w poście HijackThis, RSIT, OTL, DDS i inne - Instrukcja oraz Zasady wklejania logów na forum.

Pozdrawiam,

Dimatheus