Z jakiego formatu tworzy się zaproszenie do DL

Witam, ostatnio robiłem ulotkę na A4, składaną na 3 i nie chwaląc się nawet wyszła, spady, zgięcia wszystko ok. było (nie było problemu z drukiem).

Na dzień dzisiejszy potrzebne są mi informacje a bardziej wyjaśnienie “po chłopsku” bo informacji już trochę z google zaciągnąłem ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Generalnie mam zamiar zrobić zaproszenie na Sylwestra. Pierwsza myśl nie ma problemu, bo wykorzystam sobie szablon czyli linie pomocnicze i cięcia z projektu “ulotka”. Lecz w ulotkę miałem tak zaprojektowaną, że kartka A4 była w pozycji poziomej, a zaproszenie chciałem zrobić w pozycji kartki A4 pionowej i składanej na 3. To chyba nazywa się Składanie do krótszego boku. Wtedy musiałbym zmienić orientacje w szablonie ulotki na pionową, lecz żeby nie było mi tak łatwo postanowiłem zrezygnować z szablonu ulotki i zrobić zaproszenie składane wzdłóż krótkiej krawędzi DL.

Tylko co to jest to DL? DL to po prostu format kartki? np. DL [99x210mm] ? czy coś innego w tym chodzi? Jeżeli tak tak to jak Takie format łączą? Sklejają jakoś kartki czy drukuje się na papierze A3 i wtedy mieszczą mieści się DL 99x210 na jednym arkuszy i tylko linie przycina?

Żebyście bardziej mnie zrozumieli o co mi chodzi, zobaczcie to zaproszenie http://www.digart.pl/zoom/3654632/Zaproszenie.html. Chcę takich rozmiarów i tak rozkładane zaproszenie zrobić.

Pewnie nieaktualne, ale odpisze.

Owszem to format kartki. Zaproszenie musi mieć 99x420mm plus spady i dokładnie, zawsze drukuje się z większego arkusza.

Poszukaj forum na tematy DTP, tu niewiele osób odpowie ci na pytania, jak się pewnie zorientowałeś. Np http://photoshop.pl/forum jest tam dział DTP. Ogólnie zrobiłeś dobrze. Co do tryptyku to nie wiem bo poszczególne części muszą być krótsze czyli 101, 100 i 99mm, ale jak dobrze zfalcowali (poskładali) w drukarni to może nawet nie będzie widać :wink:

Dużo też na temat przygotowania do druku znajdziesz na stronach różnych drukarni. Też się tu nie raz produkowałem, możesz poszukać moich postów w tym dziale.