Z jakiej karty graficznej korzysta laptop

(Damian20 96) #1

Siema mam pytanie jak sprawdzić w laptopie z jakiej karty graficznej on korzysta.

Mam dwie GeForce610M --detykowana

Intel® HD Graphics Family ---- normalna

jak to sprawdzić ? Chcę żeby w grach i wgl korzystał on z tej pierwszej bo jest lepsza

Nazwa laspka Acer aspire 5750G

(Michal Kolatek) #2

Poczytaj o technologii Nvidia Optimus, np internet i inne mało wymagające rzeczy używana jest Intela, w grach czy innych aplikacjach wykorzystujących moc grafiki automatycznie uruchamia się Nvidi.

(Damian20 96) #3

no właśnie nie nv nie uruchamia sie w grach ;/

(Redghost) #4

W Biosie są włączone obie karty ? Włączona opcja switchable umożliwia przełączanie się kart.

(struart) #5

Tak jak podał kolega wyżej w BIOSIE ma być ustawione Switchable.

Sterowniki do nvidii mają być zainstalowane te dla kart mobilnych (verde) inaczej Optimus nie będzie działać.

Koło zegarka w trayu będziesz miał ikonkę Aktywność karty graficznej NVIDIA i jak coś będzie jej używać to zmienia się z szarej na kolorową i poda liczbę aplikacji które jej używają.

Jeżeli dalej nie używają jej gry to wejdź do ustawień 3D w panelu Nvidia i wybierz z listy grę, którą chcesz odpalić i wybierz Preferowany procesor graficzny na procesor NVIDIA o dużej wydajności.

U mnie na Packard Bellu TS11HR (podobno określają go klonem twojego laptopa choć ja mam egzemplarz z gf630 i prockiem i5) nie musiałem nic ustawiać karta sama się przełącza jak tylko odpale coś ambitniejszego niż przeglądarka czy film.

(Zeus__) #6

Może zacznijmy od podstawowego rozpoznania. Czy to karta graficzna czy moduł graficzny. A różnica pomiędzy nimi jest bardzo jasna, bo karta graficzna to osobne urządzenie i na pewno wydajniejsze niż moduł. Moduł graficzny jest to urządzenie wbudowane w płytę i nie wymienne. A nazwa "karta" wskazuje na to że jest to część wymienna. A z tego co się orientuje to te właśnie tańsze laptopy posiadają wbudowany moduł