Z jakiej karty graficznej korzysta laptop

Siema mam pytanie jak sprawdzić w laptopie z jakiej karty graficznej on korzysta.

Mam dwie GeForce610M --detykowana

Intel® HD Graphics Family ---- normalna

jak to sprawdzić ? Chcę żeby w grach i wgl korzystał on z tej pierwszej bo jest lepsza

Nazwa laspka Acer aspire 5750G

Poczytaj o technologii Nvidia Optimus, np internet i inne mało wymagające rzeczy używana jest Intela, w grach czy innych aplikacjach wykorzystujących moc grafiki automatycznie uruchamia się Nvidi.

no właśnie nie nv nie uruchamia sie w grach ;/

W Biosie są włączone obie karty ? Włączona opcja switchable umożliwia przełączanie się kart.

Tak jak podał kolega wyżej w BIOSIE ma być ustawione Switchable.

Sterowniki do nvidii mają być zainstalowane te dla kart mobilnych (verde) inaczej Optimus nie będzie działać.

Koło zegarka w trayu będziesz miał ikonkę Aktywność karty graficznej NVIDIA i jak coś będzie jej używać to zmienia się z szarej na kolorową i poda liczbę aplikacji które jej używają.

Jeżeli dalej nie używają jej gry to wejdź do ustawień 3D w panelu Nvidia i wybierz z listy grę, którą chcesz odpalić i wybierz Preferowany procesor graficzny na procesor NVIDIA o dużej wydajności.

U mnie na Packard Bellu TS11HR (podobno określają go klonem twojego laptopa choć ja mam egzemplarz z gf630 i prockiem i5) nie musiałem nic ustawiać karta sama się przełącza jak tylko odpale coś ambitniejszego niż przeglądarka czy film.

Może zacznijmy od podstawowego rozpoznania. Czy to karta graficzna czy moduł graficzny. A różnica pomiędzy nimi jest bardzo jasna, bo karta graficzna to osobne urządzenie i na pewno wydajniejsze niż moduł. Moduł graficzny jest to urządzenie wbudowane w płytę i nie wymienne. A nazwa “karta” wskazuje na to że jest to część wymienna. A z tego co się orientuje to te właśnie tańsze laptopy posiadają wbudowany moduł