Z jakim programem robić stronę www w PHP?

(Mat101) #1

Witam.Mam pytanie z jakim programem zrobić stronę www w PHP????.Prszę o pomoc !!

(Dzg) #2

photoshop do grafiki i notatnik:]

ale widze ze nie zrobisz tak tej storny.

to polecam PHP Fusion , darmowy system portalowy oparty na php,

moze tez byc jportal albo Joomla.

(system) #3

Dowolny tekstowy edytor plików (np. notatnik).

Ale na vortalu masz cały dział programów przystosowanych właśnie do php.

(L337 Crew) #4

Macromedia Dreamweaver 8 i wieeeeeeeeeeele innych, dostępnych chociażby na vortalu .

[edit]

co do tego notatnika to tak nie trzymajcie się go :stuck_out_tongue:

Tworząc stronę od podstaw, zgodną ze standardami,

nie radzę go używać ...(i gdzie tu mowa o php ...)

Będziecie liczyć linijki, jak Wam wywali błąd np. w linii 354 ?

Na dodatek on ma spore problemy z kodowaniem i NIEprzyjazny interfejs ... (za słabo czytelny i estetyczny, co daje przy dłuższej pracy z kawałkiem kodu dosyć duże zmęczenie)

[/edit] :stuck_out_tongue:

(Waldemi) #5

Polecam Zajączek - darmowy, dość dobry i dostępny na wortalu. Sam go używam od kilku lat.

(Kutar 0) #6

Profesjonalnymi kombajnami do PHP są:

PHP designer

Zend Studio,

ale to naprawdę rozbudowane narzędzia.

Dobry dla każdego jest Notatnik, którego i ja używam;]

(Kubarek) #7

ja pracuję pod kubuntu i używam wypaśnego edytora Quanta

a dla mastahów lepszy będzie vim/emacs :wink:

L337: notatnik nie jest taki zły - jest dobry do testowania fragmentów stron, czy jakichś niewielkich stron, ale jednak do większych projektów się w ogóle nie nadaje ( chyba że do napisania README :wink: )

(Kutar 0) #8

Chyba żartujesz;P Jest to jedyny program, w którym naprawdę możesz zapanować nad kodem. Jestem programistą webmasterem (i pracuję w zawodzie) i nawet wielkie projekty piszę w Notatniku (jak i inni w firmie). Oczywiście inne programy ułatwiają programowanie, jednak edytor ASCII jak już wcześniej powiedzialem pozwala naprawdę zapanować nad kodem. Jeżeli już to polecam jakiś edytor ASCII z numerowaniem linii, np EditPad LIte

(Elenka1984) #9

Ja bym polecała Notepad++ -> jeżeli chodzi o PHP to właśnie w tym edytorze lubię pisać kody... Ma numerowanie i podświetlanie składni... :slight_smile:

Z tego co wiem, u mnie na uczelni właśnie na tym edytorze uczą się PHP :slight_smile:

(Wajrak) #10

Ja też polecam notepad++. Jest czytelny, prosty i ładnie koloruje składnie.

(Elenka1984) #11

Właśnie miało być kolorowanie a nie podświetlanie :oops: => przejęzyczenie...

Trochę gorszym, ale też dość dobrym edytorem jest jeszcze ConText...