Z jakim programem robić stronę www w PHP?

Witam.Mam pytanie z jakim programem zrobić stronę www w PHP???.Prszę o pomoc !!

photoshop do grafiki i notatnik:]

ale widze ze nie zrobisz tak tej storny.

to polecam PHP Fusion , darmowy system portalowy oparty na php,

moze tez byc jportal albo Joomla.

Dowolny tekstowy edytor plików (np. notatnik).

Ale na vortalu masz cały dział programów przystosowanych właśnie do php.

Macromedia Dreamweaver 8 i wieeeeeeeeeeele innych, dostępnych chociażby na vortalu .

[edit]

co do tego notatnika to tak nie trzymajcie się go :stuck_out_tongue:

Tworząc stronę od podstaw, zgodną ze standardami,

nie radzę go używać …(i gdzie tu mowa o php …)

Będziecie liczyć linijki, jak Wam wywali błąd np. w linii 354 ?

Na dodatek on ma spore problemy z kodowaniem i NIEprzyjazny interfejs … (za słabo czytelny i estetyczny, co daje przy dłuższej pracy z kawałkiem kodu dosyć duże zmęczenie)

[/edit] :stuck_out_tongue:

Polecam Zajączek - darmowy, dość dobry i dostępny na wortalu. Sam go używam od kilku lat.

Profesjonalnymi kombajnami do PHP są:

PHP designer

Zend Studio,

ale to naprawdę rozbudowane narzędzia.

Dobry dla każdego jest Notatnik, którego i ja używam;]

ja pracuję pod kubuntu i używam wypaśnego edytora Quanta

a dla mastahów lepszy będzie vim/emacs :wink:

L337: notatnik nie jest taki zły - jest dobry do testowania fragmentów stron, czy jakichś niewielkich stron, ale jednak do większych projektów się w ogóle nie nadaje ( chyba że do napisania README :wink: )

Chyba żartujesz;P Jest to jedyny program, w którym naprawdę możesz zapanować nad kodem. Jestem programistą webmasterem (i pracuję w zawodzie) i nawet wielkie projekty piszę w Notatniku (jak i inni w firmie). Oczywiście inne programy ułatwiają programowanie, jednak edytor ASCII jak już wcześniej powiedzialem pozwala naprawdę zapanować nad kodem. Jeżeli już to polecam jakiś edytor ASCII z numerowaniem linii, np EditPad LIte

Ja bym polecała Notepad++ -> jeżeli chodzi o PHP to właśnie w tym edytorze lubię pisać kody… Ma numerowanie i podświetlanie składni… :slight_smile:

Z tego co wiem, u mnie na uczelni właśnie na tym edytorze uczą się PHP :slight_smile:

Ja też polecam notepad++. Jest czytelny, prosty i ładnie koloruje składnie.

Właśnie miało być kolorowanie a nie podświetlanie :oops: => przejęzyczenie…

Trochę gorszym, ale też dość dobrym edytorem jest jeszcze ConText…