Z jakim rozszerzeniem zapisać plakat?

Zrobiłem taki plakacik, kartkę z kalendarza szkoły w Inkscape. Chce to zapisać, tak aby taki miejscowe punkt druku wyplotował mi to na ploterku na A1 (brystol). I teraz pytanie - w jakim formacie powinien być ten plik? Mam w svg, co jest jeszcze na tyle popularne, że powinienem mieć, tak aby bez problemu wydrukować? (Punkt czynny od 8, o 8:30 muszę być już 1,5 km dalej).

tiff, png, gif bądź jpeg :slight_smile: ale to w najgorszym razie. Tiff chyba najlepszy, ale png będzie na pewno odczytany.

jestem troszkę w tym obeznany i doradzam Ci TIFF. tiffa miej na komputerze i do druku polecam zanieść w formacie JPEG. A tiffa trzymaj na komputerze w razie jakiś poprawek, a do druku zanoś JPEG lub jeżeli masz taką mozliwość to lepszym rozwiązaniem będzie PDF lub PostScript.

pozdrawiam

tiff albo SVG

najlepszy format, naj już coś to idź do drukarni i ich się zapytaj bo nie zawsze ze wszystkich formatów drukują

po drugie napewno nie jpg z tego formatów nie powinni sie nawet podjąć druku bo jest to format mocno stratny i jakośc będzie fatalna

Dobrze dziękuję wszystkim. Miałem svg, png, tif. Niestety zmieniło się i musiałem prezentować na laptopie. I tu mnie tiff uratował, bo ani svg, ani png nie dawał rady :).