Z Kingstona 667mhz na 1066mhz Corsair (RAM)

Biorąc po uwagę późniejszą rozbudowę kompa chciałbym sobie wymienić pamięć ram – obecnie mam zapełnione 4 sloty na płycie po 1 gb każdy, chcę kupić 2 razy po 2 gb tak aby później przy przejściu na 64bit dołożyć kolejne 2x2. Zastanawiam się tylko czy na obecnej konfiguracji wymiana pamięci którą obecnie mam:

4 x Kingston DDR II 1GB pc2-3500 cl5 240 pin Dimm 667 MHZ KVR667D2N5/1G

Na

2 x DDR2 - 1066 Mhz2GB Corsair Dominator TwinX Xms2 PC8500 5-5-5-18 EPP + Heat spreader

Da mi jakieś chociaż małe przyspieszenie w grach czy innych programach jeśli nie mam w planie podkręcania?

Będzie

Ramy które podałeś wejdą Ci do płyty. Można je jeszcze trochę “przeoverclockować” (hehe wymyślam nowe sława) :smiley: .

PS: ja bym wziął te zamiast tych co podałeś. Oczywiście 2x.

Tak da Ci małe przyśpieszenie, nawet dosyć spore np. w ładowaniu się lokacji czy savu w grach ale w samym windowsie raczej prawie nie zobaczysz różnicy-może minimalną

Ok - lekki wzrost wydajności, ale czy to tylko za sprawą przejścia z 667mhz na 1066mhz, marki czy może 2 slotów zamiast 4 ?

Powiem tak na 800MHz to sie zgadza ale na 1066 MHz to raczej nie to są pamięci podkręcane i nie współpracują ze wszystkimi płytami.Nie polecam poczytaj na ten temat tych pamięci.

Jego płyta obsługuje 1066MHz a nawet 1200MHz.

W opisie płyty jest napisane że akceptuje pamięci do 1066mhz, powinno zatrybić. // pisałem wcześniej że nie mam zamiaru podkręcać :wink:

Jak dla mnie taki zakup jest kompletnie nieopłacalny, wzrost wydajności będzie prawie niezauważalny. Masz procesor Intel E8400 i nawet tak wydajny procesor lekko dławi wydajność twojej karty graficznej, Na twoim miejscu i tak bym podkręcił procesor żeby karta graficzna się trochę “rozbujała” tak do minimum 3,5Ghz wtedy i Ram trochę przyśpieszy i za free. Kiedy nadejdą czasy gdy 6-80Gb Ram-u będzie wymogiem to twój obecny procesor i kart graficzna będzie już zabytkiem, co więcej standardem będzie pamięć nie DDR2 a DDR3. Najwcześniej takie czasy będą za 2 lata obstawiałbym raczej 3-4 lata.

Kabuto, to może od razu azocik i 5GHz?

Umiesz czytać to czytaj http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4601-31i odszczekaj.

Dzieki za odpowiedzi. Myślę że chyba kupię sobie te pamięci bo to one narazie są “piętą Ahilessową” tego sprzętu, za jakiś czas wymienię procka i to będzie na tyle na tej płycie głownej, później już inna bajka pewnie z i7. No ale wracając do tematu, wnioskuję że lepiej dać 2x2gb niż 4x1gb tak?

michalinda, jak nie brakuje Ci pamięci (a 4GB nie powinno brakować) to nie zmieniałbym nic, chyba, że myślisz o kręceniu i ten Twój zestaw kompletnie Cię blokuje. Ale jak napisał KabutO, gdy będzie trzeba wykorzystywać 8GB pamięci, to już nie na tym komputerze i nie na tym rodzaju RAM.

Przemyślałem to i zgodzę się z Waszą opinią jak najbardziej. Jednak jak pisałem wcześniej wymienię te ramy na Corsair-y w wyższej czestotliwości, stare “wstrzyknę” w innego kompa, ale nadal nie jestem pewien co do wyboru - dać 2x2gb czy 4x1gb | w sumie 4x1gb wychodzi drożej… ale mi nie chodzi o cenę, tylko poprostu co lepiej zatrybi dla mobo i reszty.

Bierz 2x2GB 1066MHz CL5 z radiatorami - w sumie bez większego znaczenia wtedy jaki producent, aby tanio (brałbym A-Daty bądź Transcendy).

Czytam i widzę(jak zresztą widać było w innym artykule na egiełdzie dawno temu już, pokazywałem go, ale wszyscy najeżdżali), że po prostu wychodzi na to, że procesory są za słabe do gry. Procesor ma naprawdę więcej do roboty od karty grafiki, stąd różnice we FPSie. Procesor nie może być za słaby do grafiki.

Dodane 10.01.2009 (So) 18:55

Czytam i widzę(jak zresztą widać było w innym artykule na egiełdzie dawno temu już, pokazywałem go, ale wszyscy najeżdżali), że po prostu wychodzi na to, że procesory są za słabe do gry. Procesor ma naprawdę więcej do roboty od karty grafiki, stąd różnice we FPSie. Procesor nie może być za słaby do grafiki.

Może się zdarzać tak, że nie ważne, czy 2,5GHz czy 3GHz, ale różnicy w FPSie przy danym modelu karty nie będzie. Niestety, nim ujrzysz to w UT 3, czy innym Crysisie, minie pewnie z 5 lat.