Z komputera czuć spalenizne i wyłącza się


(Bartoszg1995) #1

Witam.

Posiadam kompa który ma już z jakieś 7 lat. Od niedawna czasem po krótkim użytkowaniu z komputera czuć zapach spalenizny po czym chce uruchomić się ponownie. przeważnie po tym grafika spada do 4bit.Gdy go po raz 2 wyłącze po krótkiej przerwie wszystko wrca do normy. Co to moze być? bardzo proszę o radę bo nie wiem co mam zrobić.


(Cedar) #2

Wiele przyczyn jest możliwych - jedyne co na szybko możesz zrobić - gruntowne czyszczenie i odkurzenie wnętrza z dokładnym obejrzeniem wszystkich podzespołów. Nawet krótka praca w takim stanie grozi spaleniem/pełnym zniszczeniem wielu podzespołów komputera. Wyłącz z sieci zasilającej i zrób to co napisałem.


(pysiu) #3

Prosta sprawa otwórz obudowe i poczujesz skąd zapach leci może to być przegrzewająca się karta , procesor a dość często i zasilacze starsze :slight_smile:


(Psajdak1345) #4

może zasilacz ci się fajczy ?


(Wmbco) #5

Na pewno zasilacz, spróbuj znaleźć na allegro jakiś do twojego kompa, musisz dokładnie wiedzieć jakie wtyczki.


(Laszjwrz) #6

Na jakiej podstawie to stwierdzasz?


(Jjoasz) #7

skoro przez 7 lat do niego nie zagladales, to sa tam tony kurzu - moze byc procesor lub karta, plyta itp. ale w standarcie to glownie zasilacz u gory wywala powietrze z kompa i to moze byc jedno ze zrodel zapachu... odkrec bok obudowy i sam sie przekonaj, to nie boli a gwarancji dawno juz nie ma 8)


(Bela Daniel) #8

Stawiałbym prędzej na któryś kondensator. Skoro problem jest z kartą graficzną to pewnie dostaje niestabilne zasilanie. Więc problem leży albo w zasilaczu, albo na płycie głównej albo, chociaż wątpliwe w samej karcie graficznej. Najbardziej prawdopodobne jest że na płycie głównej odparował kondensator. Wtedy może się tak cały zestaw zachowywać.


(Bartoszg1995) #9

Okazało sie że wiatrak od zasilacza raz działał a raz nie. dziekuje wszystkim za pomoc.