Z którego konta instalować programy?

Czy instalować z konta użytkownika podając hasło administratora, czy lepiej jest się wylogować i zalogować na konto administratora i dopiero wtedy instalować?

Która opcja jest bardziej bezpieczna? Czy na koncie użytkownika może się zainstalować jakiś keylogger, bez pytania o hasło, który zczyta hasło administratora kiedy będę chciał instalować inny program?

Czy jeśli tak to czy będzie on mógł być aktywny po wylogowaniu i zczytać hasło przy logowaniu na inne konto?

W zasadzie to programy powinno się instalować z konta administratora.

Sądzę, że nawet jak posiadasz Windows 7, to jak jesteś na koncie zwykłego użytkownika, to podczas instalacji, zawsze wyskakuje okienko “Czy uruchomić program jako Administrator” więc moim zdaniem nie ma tutaj jakieś różnicy. Też zależy, gdzie to masz zamiar robić. Jeśli na domowym komputerze, to myślę, że możesz spokojnie instalować aplikację z poziomu użytkownika. A jeśli instalujesz jakieś programy np. na Uczelni czy gdzieś indziej, to lepiej zainstalować wszystko z poziomu Administratora.

Instaluj programy z czystego źródła a żadnen keyloger Ci się nie zainstaluje, więc i nie będzie nic zczytywał:) Ogólnie bezpieczniej jest korzystać z konta standardowego nawet i podczas instalacji, wtedy zawsze mamy to jedno okienko do potwierdzenia więcej, a mianowicie wpisania hasła. Mamy czas sprawdzić czy aby w katalogu pobranej instalki nie ma czasem folderu Crack, Patcher czy tym podobne :smiley: Samo się nigdy nic nie zainstaluje, pozdrawiam :slight_smile:

To znaczy jakiego?

:slight_smile:

Przecież to jedno i to samo, w obu dwóch przypadkach instalacja przebiega pod tymi samymi prawami administratora

Wiem, że z punktu widzenia praw to to samo. Ale chodziło mi o punkt widzenia bezpieczeństwa. Czy jeśli by się na koncie użytkownika złapałoby się coś niebezpiecznego, co by działało bez zgody administratora (nie wiem co konkretnie mogłoby się zainstalować, bo się nie znam i dlatego się pytam - np. jakiś skrypt, keylogger), to czy to coś mogłoby być aktywne również po wylogowaniu? Czy takie rzeczy działają tylko w ramach konta jednego użytkownika, czy też jak już się je złapie to “widzą” cały system? Bo przecież nie tylko programy (w sensie tego czemu zezwalam na instalację) mogą być niebezpieczne.

no to już odpowiedziałem zainstalujesz aplikacje na uprawnieniach admina a wszystko co będzie w niej też się tak zainstaluje jak będzie wirus to w oby dwóch przypadkach się zainstaluje na prawach admina, pisałem że to to samo

Chodziło mi nie o zainstalowanie wirusa razem z programem tylko o to czy są jakieś inne niebezpieczne skrypty itp. które mogą działać na zasadnie keyloggera, a których się nie instaluje. Nie wszystko co jest programem czy działa jak program musi być .exe

Poza tym pytanie, czy dobrze mi się zdaje, że jak zainstaluję program z wirusem dla konta jednego użytkownika to nie będzie on w stanie zainfekować czy mieć dostępu do innych kont?

w windows wszystko co jest programem to musi być exe

wirus nie musi być osobnym plikiem a może się podpinać pod procesy systemowe jak explorer, svhost czy inne a te pliki są wspólne dla wszytskich kont użytkowników, no chyba że przykładowo wirus będzie ukryty w jakimś dodatku do przeglądarki a przeglądarka będzie zainstalowana tylko dla jednego użytkownika to wtedy na innych kontach tego wirusa nie będzie, temat jest bardzo rozległy