Z którego systemu ja w końcu korzystam?

Witam.

Zainstalowałem Ubuntu 9.10.

Następnie żeby dodać KDE zastosowałem sie do pewnej porady którą można znaleźć w internecie i postanowiłem zainstalować to KDE wpisując polecenie “sudo apt-get install kubuntu-desktop”. Wszystko ładnie sie zainstalowało. Przy logowaniu mogę wybierać środowisko w którym chcę pracować. Tylko ja nie wiem który system w tym momecnie posiadam. Kiedy jestem na KDE wszystko wskazuje na KUBUNTU. Cały system również loguje się pod znaczkiem KUBUNTU. Natomiast kiedy przesiąde się na GNOME to tak jakbym siedział na UBUNTU.

Może i nie przeszkadza mi to w normalnej pracy ale jednak jestem zdezorientowany…

Może mi ktoś powiedzieć w którym systemie ja właściwie jestem??:confused:

będę wdzięczny

Pozdrawiam

Kubuntu to *buntu kde a ubuntu to *buntu z gnome. Nie ma miedzy nimi większych różnić.

Przyjęte zostało (można tak powiedzieć) że jak zainstalowałeś ubuntu a potem kde to masz ubuntu+kde a jak kubuntu i doinstalowałeś gnome-desktop to masz kubuntu+gnome.

Pomysl że masz ubuntu poprostu. Jak wolisz…

Aha rozumiem. Dziękuję.

Ale czy takie coś jest normalne i czy to nie wpływa na działanie obu tych “środowisk”??

Nie wpływa - to tylko i wyłącznie jest dezorientujące przez to że gnome jest domyślnym środowiskiem.

Rozumując jak najprościej rozdrabniając na środowiska graficzne to:

  • ubuntu z gnome (czyli oficjalne ubuntu) to G ubuntu (ale tego określenia się nie używa)

  • ubuntu z kde K ubuntu

  • ubuntu z XFCE to X ubuntu

Jaki menadżer pulpitów Ci się włącza(czy po zainstalowaniu kubuntu-desktop nie zmienił się ekran logowania)?

Nie spotkałem się nigdy z tym określeniem… :expressionless:

Gubuntu jest mylące z Gobuntu. Może dlatego się go nie używa :wink: . Sam z określeniem Gubuntu się nie spotkałem.

nintyfan , ekran kiedy ładuje sie system jest z napisem Kubuntu już. Ekran logowania to cały czas ekran z KDE. Kiedy siedze na KDE to pokazuje że to Kubuntu, kiedy siedze na GNOME mam w rogu logo i wszystko z UBUNTU. DLatego jestem zdezorientowany. Ale dziękuje za pomoc.

Ja bym powiedział, że używasz Linuksa, a konkretniej dystrybucji bazującej na Debianie. Natomiast to czy Ubuntu z doinstalowanym kubuntu-desktop można nazywać Kubuntu to wg mnie sprawa drugorzędna.

To tak jakbyś miał Debiana z dwoma środowiskami graficznymi. System jest jeden(DEBIAN), zmieniasz tylko czasem środowisko pracy na nim :slight_smile:

Znalazł się fanatyk :stuck_out_tongue:

:wink:

Poza Kubuntu-desktop, powinieneś mieć coś takiego, jak KDE-desktop(kde-enviornament) lub coś w tym stylu. W przyszłości lepiej instalować tę drugą paczkę.

Tak na prawdę Ubuntu czy Kubutu to podzbiory paczek z repozytorium. System jest jeden tylko dodatkowe programy mogą występować w różnych smakach (KDE, GNOME, Xfce, Moblin)