Z której strony dać wentyl z radiora procka?

Witam, mam problem z umiejscowieniem wiatraka na radiatorze CPU. Przy wymiarach radiatora i umieszczeniu wiatraka z góry (czyt. od strony zasilacza) między zasilaczem a wiatrakiem zostaje jakieś ~0,5cm miejsca. Ale gdy dam wiatrak z dołu radiatora wtedy mam już jakieś ~2cm miejsca tam, ale wtedy ciepłe powietrze leci na zasilacz… Na zasilaczu jest wentyl 12, ale i tak jeżeli będzie leciało do niego ciepłe powietrze to chyba darmo jego robota? Proszę o podpowiedzi w którą stronę będzie lepiej.

Tu zdjęcia co by się było wam lepiej połapać:

  1. Od strony zasilacza

e673e3629a914b36.jpg

  1. Od strony grafiki

21f157236daac3ab.jpg

Ustawienie wiatraka od strony zasilacza jest bez sensu ;] Wiatrak ma być od dołu i wiać ma w chłodzenie ;] i dalej powietrze jest wciągane przez wiatrak z zasilacza i wyciągane na zewnątrz ;] tzn tak jest u ciebie bo teoretycznie to chłodzenie powinno być odwrócone całe o 90stopni i wiać w tylni wiatrak obudowy którego u ciebie nie ma ;] ale tak jak masz też może być tzn nie masz innego wyboru przy takiej małej obudowie :confused:

Z tego co podają producenci takich zestawów chłodzących najlepiej będzie gdy wiatrak będzie z prawej strony zdjęcia. Powietrze będzie leciało przez radiator i dalej w stronę otworów w obudowie (lewa strona zdjęcia). Ale wersja z drugiej fotki też jest dopuszczalna.

Kupiłem 2x 80mm wiatraki na tył tylko czekam na dostawę, a obrócenie radiatora o te 90 stopni nie wchodzi w rachubę bo się po prostu nie mieści, bo to Pentagram HP-120

Tak to prawda tylko spójrz na chłodzenie i jego obudowę ;] chłodzenie nie zmieści się tak aby zamontować je tak jak radzą producenci… co opisałem w poprzednim poście także jedyna opcja to fotka druga ;]