Z lunuxa na windowsa

potrzebuje odistalować linuxa aby zainstalować windowsa ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić :frowning: pomóżcie

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731

jeżeli instalujesz XP, z płytki - to podczas instalacji usówasz partycje linuxowe, zakładasz windowsowe i się instaluje

dla poprawy bezpieczeństwa jak przeczytałem w jakimś artykule (bodaj TWEAK.PL => WindowsXp=> Bezpieczeństwo - polecają między innymi instalować XPka w katalogu o innej nazwie aniżeli domyślnie proponowana)

Powodzenia

Mam zaistalowanego linuksa na dysku

Chcę teraz zaistalować windowsa nie kasując linuksa.

Już na początku instalując linuksa podzieliłem dysk i sformatowałem drugą połowę pod windowsa.

Mam teraz właśnie problem ,czy instalując windowsa nie zniszczę linuksa ?

Jak to zrobić ? :o

Jeżeli ktoś przeprowadzał taką instalację -udaną proszę o szczegółowe porady ,przede wszystkim jakie błędy można popełnić ? :wink:

Ogolnie lepiej jest wpierw instalować windowsa, gdyż widnows nadpisze Ci Gruba (czy Lilo), co w praktyce uniemożliwi Ci uruchomienie Linuksa, poszukaj w google informacji na temat odzyskiwania Gruba (Lilo) w Twojej dystrybucji

śmiało ale z uwagą temu poświęconą możesz instalować linuxa, przy czym szczególną uwagę zwróć na wybór partycji dla windowsa

Co do naprawy startu - dotyczy to edycji jednego pliku tekstowego (w suse 10 jest to /boot/grub/menu.lst ) - w zależności od dystrybucji …

Później będzie również drobny problem z automatycznym dostępem do partycji windowsowych, co z kolei naprawisz przez edycję jednego z plików o nazwie fstab z katalogu /etc/

…tylko 2 pliki … tylko 2 wpisy :slight_smile:

przeszukaj sieć to z pewnością znajdziesz

Jaką masz zainstalowaną dystrybucję?

Szukaj również na forach poświęconch konkretnej - jaką masz zainstalowaną dystrybucji.

Zainstalowałem Mandrive która bez problemu skonfigurowała mi WiFi.

Z innymi dystrybucjami miałem kłopoty.

Jednak nie ma 8 flash playera na linuksa i tu problem z otwarciem niektórych ulubionych stronek.

Wprawdzie wgrałem windisowego firefoxa pod wine i tak wchodziłem na te stronki ale net chodzi jak żółw w OP1.

No i tak trzeba wrócić to jedynie słusznego systemu.

*Znajomość Linuksa - początkujący

PS> nie mogę śćiągnąć flashplayera ze stronki producenta wyskakuje komunikat:

fpdownload.macromedia.com could not be found.Please check the name

and try again.

A w ogóle szukałeś. Jest na 100%, tylko trzeba trochę wysiłku i poszukac. Np. wpisać w google flash+linux

Takiej głupoty to już dawno nie czytałem. Nie ma linuksowej wersji Firefoksa, czy co?

Niezmiernie mi przykro.

Na 100% dla Linuksa nie ma i nie będzie odtwarzacza Flash w wersji 8.0. Ma być dopiero 8.5, ale póki co publiczna beta jest tylko dla Windowsów i Makówek. :stuck_out_tongue:

niestety na stronie producenta jest tylko wersja 7 pod linuksa.

wyszukałem google też wpisując “flash+linux” i nic interesującego nie znalazłem

Nie głupota a wymyk ,zeby mieć przeglądarkę z flash player 8

Mnie też przykro ale jeżeli jest flash player 8 na linuksa ,a dokładnie na feirefoxa proszę o link do stronki. Z góry wielkie dzięki.

Hm, ok. może się pośpieszyłem. Ale sam flash player (w wersji chyba 7) jest i jak do tej pory nie spotkałem sie ze stroną z którą by sobie nie radził.

Są takie, ale na szczęście to mniejszość. :slight_smile:

Jeśli wracam na winde to dlatego bo muszę i tylko w połowie.

Za cienki jeszcze jestem w linuksie ,potrzebny mi skaner i też mam problemy z zaistalowaniem nawet pod wine.

Jednak mam rozgrzebane temety na stronkach gdzie króluje flaszka 8 i muszę tam zaglądać.

Mam i tak wielką radochę ,że wszedłem do netu na linuksie przez WiFi.

Zdrowych wesołych świąt i obfitego dyngusa

dla wszystkich korzystających z portalu

bo to dobry portal.

Zainteresuj się sane i nakładką graficzną np. xsane. Żadnych linków nie podaję, bo wszystko będziesz miał w repozytoriach.

Wesołych Świąt.