Z minuty na minute bios przestał widzieć dysk

Witam mam problem z swoim laptopem jest to lenovo V570c, a dokładnie z twardym dyskiem ponieważ bios go nie widzi.resetujac laptopa ładuje mi sie pare minut po czym wyskakuje mi szara tabela z dwoma tekstami do wyboru

  1. ATAPI CD: PLDS DVD-Rw ds8a8sh

  2. PCI LAN : realtek PXE BO4 DOO

Dodam ze resetujac laptopa około 7razy przez cały dzień w celu sprawdzenia czy coś sie ruszyło widział BIOS dysk z 2razy ale to nic nie dawało cały czas czarny ekran. To chyba wszystko, czekam na podpowiedzi.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Ps. Gramatyka poprawiona.

Masz możliwość wymontowania dysku i sprawdzenia w innym komputerze? Bo wygląda jakby był uszkodzony.

Dysk ma specyficzne montowania po bokach takie metalowe blaszki i do drugiego laptopa nie moge go zamontować, dodam że wsadziłem inny dysk do tego samego laptopa i normalnie działał.

Więc dysk jest uszkodzony, co do blaszek zapewne da się je odkręcić i przełożyć do innego dysku. Sam HDD jest zapewne zwykłym modelem 2.5". Jeśli nie masz ważnych danych na nim to kupuj nowy dysk, podaj tylko model laptopa - sprawdzimy czy potrzebny będzie na SATA lub starszy ATA.

Lenovo v570c, a dane mozna jakoś odzyskać z tego dysku.

Jeśli dysk nie będzie wykryty w innym komputerze lub w tym po kilku próbach to z odzyskaniem danych będzie problem. W twoim przypadku dysk 2.5" SATA II/SATA III będzie właściwy zamiast tamtego.

Dzieki za pomoc, jako że jestem ciemny w tych sprawach to sie odrazu upewnie. Oczywiście musze na nowo zainstLować wina tak ? Pytam bo miałem oryginalny i teraz będe musiał instalować pirata w takim razie .

Napisze jeszcze że dzisiaj jak włączyłem laptopa to bios widział dysk ale odrazu przeżucało mnie do biosu i nie mogłem zrobić nic więcej.

A klucz masz gdzieś zapisany albo masz go na naklejce? Jeśli masz to wystarczy że skombinujesz płytę z taką wersją systemu, do jakiej masz klucz lub zdobyć dowolną wersje i przerobić ją w ten sposób http://szczepanscy.net/Komputery/odblokowanie_pozosta%C5%82ych_wersji_windowsa_na_p%C5%82ycie.html aby można było wgrać każdą wersje.

Możesz też próbować skoro dysk jest czasem widoczny użyć np. tego programu http://traxter-online.net/paragon-rescue-kit-free-odzyskiwanie-systemu-plikow-i-partycji/ - dzięki niemu możesz skopiować foldery, pliki które są dla ciebie ważne.

Okey coś pokombinuje dzięki za pomoc.

Dodam że bios dziś widział dysk normalnie ale i tak pojawiała się tabela z trzema tekstami jeden to nazwa dysku, stacja dvd i coś jeszcze, wybrałem po kolei każdą z nich ale tylko pojawiał się czarny ekran i to wszystko.

Może trzeba coś przestawić w biosie.