Z mpeg 2 na rmvb

witam potrzebuje program który skonwertuje z mpeg 2 na rmvb . mam Easy RealMedia ProducerV1.94 ale wyskakuje błąd ze sie nie da konwertować . mpeg 1 normalnie idzie konwersja do rmvb a mpeg 2 juz nie. jak ktos zna przyczyne to prosze dać odp ok , a moze jeszcze ktoś wie czy do innego formatu mozna z mpeg 2 na taki format zeby mniej zajmował i nie tracił jakości obrazu … 8) 8) a moze jakis kodeków brakuje prosze o pomoc

Podstawowa sprawa (przynajmniej jeśli chodzi o Easy RealMedia Producer) - czy możesz odtwarzać MPEG-2?

Jednak nie w VLC i MPlayer (nie potrzebują zewnętrznych filtrów) ani w Media Player Classic (ma wewnętrzny filtr MPEG-2).

Innymi słowy - czy masz zainstalowany filtr DirectShow obsługujący MPEG-2?

Wystarczy mieć włączoną obsługę MPEG-2 w konfiguracji Video decoder configuration ffdshow + ewentualnie AC3 w Audio decoder configuration - jeśli ścieżka audio jest właśnie AC3.

Inna sprawa - czy próbujesz konwersji pliku .mpg, .dat (VCD/SVCD) czy może .vob (DVD)?

W wypadku gdybyś chciał przerabiać DVD do pliku RMVB - skorzystaj z FilmShrink.

Nota bene, przy kompresji zawsze tracisz na jakości - po prostu nie zawsze jest to mocno widoczne.

Osobiście wolę raczej kompresję kodekiem x264 lub XviD.


I jeszcze… Real Alternative masz zainstalowane?

MediaCoder

polecisz do h264/x264. Jakość jest lepsza od rmvb a wielkość taka sama.

to niech mi pomoze na gg – sprawdziłem i z mpeg2 na vcd działa a w dvd to juz jakas lipa jest .najwazniejsze dla mnie zeby jak najmiej zajmował film po konwersjii z mepg 2 bez wielkiej utraty jakosci na obojętnie jaki format :slight_smile: poszukam programu zeby mógł do tych formatów x264 lub XviD konwertować :] :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Sprawdzałem przed chwilą i mi działa .

beztytu322ues0.th.jpg

Musisz mieć odpowiedni ffdshow

http://strony.aster.pl/dejotpe/ffdskonf … st_ffdshow

Dobierz sobie do typu procka .Potem go uaktywnij w systemie

Musisz mieć sam dekoder http://x264.nl/

Wybierasz format wyjsciowy h.264

Birate ok 300 kbps

Rate mode na 2/3-pass dla uzyskania wyzszej jakosci

Dla testu ustaw 1 (Fixed Quality)

Audio - Encoder na LAME MP3, Source na MPlayer.

Lame MP3 można pobraż z wortalu.

Resztę ustawień pozostaw bez zmian.

No i ustaw sobie gdzie plik (film) wyjścowy ma być zapisywany. (Output Folder:)

:smiley:

Do kompresji w MediaCoder nie jest potrzebny.

Z ffdshow można przy późniejszym odtwarzaniu pliku wideo.

Można też wykorzystać ffdshow jako ‘kodek’ (VfW) np. w VirtualDub-MPEG2.

vdubii9.th.jpg

Do kompresji w MediaCoder nie jest potrzebny.

Na tej stronie jest enkoder a nie dekoder.

Przecież enkoder Lame jest w katalogu MediaCoder.

Tak właściwie MediaCoder jest przede wszystkim graficznym interfejsem dla MEncoder i FFmpeg.

MEncoder, FFmpeg jak również ffdshow korzystają z kodu x264.

Oprócz MediaCoder można też skorzystać na przykład z programu SUPER.

supqj1.th.jpg

wowww dziekowac moze mi sie uda hehe :o :o :o jak sie uda to napisz e |:):slight_smile:

Złączono Posta : 04.10.2006 (Sro) 13:50

jak bys mogł to wskocz na moje gg w wolnym czasie ok 7086025

Złączono Posta : 04.10.2006 (Sro) 13:54

No widzisz stalewiak masz jeszcze lepszą podpowiedz.

Ja tam zainstalowałem to co pisałem bo inaczej nie wszystko mi działało .

Jakś wersja też mi nie chciała kiedyś zaskoczyć na Lame . Dopiero jak sam tam mu to wsadziłem

Zawsze się myle enkoder/dekoder , kodek /dekodek/ . Jak wiekszość .

Cóż, każdemu się zdarza pomylić.

stalewiak - jeśli zdecydujesz się na kompresję wideo kodekiem H.264, to może dla dźwięku zamiast z MP3 skorzystać z AAC?

Odnośnie MediaCoder.

W zakładce Video przy ustawieniu Format na Auto - plik wynikowy będzie miał rozszerzenie i kontener AVI.

W wypadku gdybyś chciał uzyskać plik MKV - Auto zmieniasz na Matroska oraz w zakładce Muxer ustawiasz Multiplexer na Matroska Merger.

A jeśli chciałbyś pozostawić nienaruszony dźwięk to w zakładce Audio ustaw Encoder na Stream Copy. Jeśli w pliku źródłowym jest MP3, to raczej nie ma sensu ponownie kompresować ścieżki audio.

W zakładce Picture sprawdź czy nie masz zaznaczonych opcji Resize i Frame Rate.

Oczywiście oprócz MediaCoder, SUPER i VirtualDub-MPEG2 można jeszcze skorzystać np. z MeGUI, StaxRip.

    1. program super jest super polecam go dziekować piknie :wink: :wink: tylko jeszcze jak lepsza ostrosc zrobic w tym programie super :):):slight_smile: