Z niewiadomego powodu odcina mi neta

(Maciaswawa) #1

Witam. Mam taki problem, że korzystając z różnych programów internetowych tj. przeglądarki ( różne), programy p2p itd. to po jakimś nieokreślonym czasie po prostu net się odłącza.. ( monitorek pokazujący połączenie z netem jest czarny z czerownym krzyżykiem, czyli po prostu odcina neta) przy korzystaniu z przeglądarek zazwyczaj tak się dzieje, podczas ładowania jakiegoś filmu ( niekoniecznie XXX :smiley: ) lub animacji flash.. Po zresetowaniu kompa jest już wszystko ok. Internet ma predkosc 10Mb dzielony na 2 kompy przez bezprzewodowy router.. Proszę o pomoc. Dzięki :slight_smile:

(niezDarek) #2

napisz jakiego masz dostawce neta i czy na drugim kompie też rozłącza jak tak to spróbuj zresetować router na początek

(Maciaswawa) #3

Dostawcą jest UPC.. Z drugim kompem jest taka sytuacja, że zamiast odcinać neta, to cały komp się wiesza.. reset routera nic nie daje, tylko reset kompa pomaga..

(Autograf21 86) #4

mysle ze to moze byc przyczyna problemu !!

:arrow: viewtopic.php?f=2t=301653

(Maciaswawa) #5

To nie jest to, bo : po 1 mogę normalnie korzystać z neta, odcina mi dopiero po jakimś czasie ( róznie od minuty do paru godzin) i to też nie zawsze, po 2 wszystkie foldery temp czyszczą regularnie ( ukryte pliki i foldery mam pokazane i niczego niepokojącego tam nie ma) Najczęściej odcina jak wchodzę na strony typu zumi.pl ; youtube i coś stylu, gdzie musi się pare aplikacji załadować.. Javę i flasha przeinstalowywałem pare razy i jest to samo.. Tak samo jak włącze Azureusa (p2p) to czasem działa 30minut, czasem godzinę, ale żeby miał ściągać dłużej, to nie da rady, bo zawsze po jakimś czasie net pada.. Czyszczę system różnymi badziejstwami regularnie i też to nic nie daje..

(Autograf21 86) #6

moze sie miesza z jakims innym wifi???

(Maciaswawa) #7

W sumie to wykrywa mi inną dostępną sieć, neostradę ale jest zabezpieczona hasłem.. nie wiem czy to ma jakiś wpływ na to.. Jeśli nawet sieci się mieszają, to co mam zrobić? Bo próbowałem już zmieniać kanały nadawania przez router i cały czas jest to samo..

(Autograf21 86) #8

nom wystarczy zmienic wlasnie kanal nadawania ,,,,jesli to nie pomaga to nie mam pojecia o co moze chodzic ,,,,,, a masz liveboxa?? ,,,,

(Maciaswawa) #9

Livebox to kojarzę z tp co nie? Ja mam UPC i mam standardowy modem + router tp-link.. własnie zmieniałem kanały nadawania od 1 do 13 i za każdym razem jest to samo.. i nie wiem czy jest to wina kompa, routera, czy też sygnału..