Z odzieleniem dźwięku od filmu

Czy ktoś wie jak odzielić dźwięk od filmu np. programem VietualDub lub jakimś innym? Próbuje VietualDub ale jakoś nie wychodzi. Trzeba najpierw odczekać jakiś moment (z dźwiękiem) potem zapisać jako .wav…?

w virtualdub zdajsię jest opcja zapisz dzwiek w waw w zakładce plik ?

Tak jest takie coś. Jak otwieram film żeby pobrać z niego dźwięk to najpierw wciskam play i leci do dpoóki nie “ogarnie” tego dźwieku co chce. Następnie właście zrobiłem FILE/SAVE WAV i mi się zapisuje ale nie moge tego odtworzyź później w winampie bo powinien być jakis czas trwania a nic nie wyświetla. Może coś jest źle ustawione w opcjach lub ja coś źle robie…

Jeśli w VirtualDub w zakładce Audio włączone jest Direct stream copy, to dźwięk zostanie zapisany z rozszerzniem .wav i z doklejonym nagłówkiem ‘formatu’ WAV - ale ‘w środku’ wciąż będzie to samo co w oryginale, czyli np. MP3 albo AC3.

Jeśli w VirtualDub w zakładce Audio włączyć Full processing mode i nie będzie wybrany konkretny kodek audio (domyślne ustawienie - ), zapisany zostanie nieskompresowany plik WAV (oczywiście wymagany jest zainstalowany dekompresor (kodek ACM) dla audio zawartego w pliku wideo).

Skorzystaj raczej z VirtualDubMod, Avi-Mux GUI, Yamb albo Avidemux (możliwe również w MediaCoder).

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 912#819234

Gdyby w pliku wideo było audio AC3, to do Winamp’a oraz foobar2000 są odpowiednie pluginy.

Ewentualna rekompresja np. do MP3 - nie powinna być problemem.

Oddzielić ścieżkę audio można również z innych plików wideo (WMV, MKV, OGM, MP4, RMVB, …), chociaż raczej innymi programami.