Z Orange do Play

Witam.

Jestem teraz użytkownikiem Orange POP. Chciałbym się dowiedzieć, czy w Orange jest coś takiego jak w Play, że są sms, które są darmowe do wszystkich sieci, a nie tylko do Orange. Przeszukałem stronę internetowa Orange i nie znalazłem niczego takiego. Poza tym czy są może tutaj osoby, które mają za sobą przejście z Orange lub innej sieci do Play. Czy jest to opłacalne? Wg mnie, chyba tak, jak porównam sobie ofertę na kartę w Orange POP i Play Fresh. Czy może opłaca się przejść na abonament do któryś z dwóch operatorów? Orange lub Play. Dużo znajomych mam w Orange, ale są też w innych sieciach. I dlatego, żeby ich wszystkich mieć w miarę tanio to najbardziej opłaca się chyba w Play.

Proszę o jakieś wypowiedzi :wink:

Pozdrawiam

generalnie to decyzja należąca do Ciebie, bo to Ty wydajesz swoje pieniądze i Tobie powinno się opłacać

wg mnie jeden z lepszych aktualnie abonamentów w Play - umowa 12msc, bez telefonu - http://www.playmobile.pl/pl/play-abonam … index.html dodatkowe usługi: stan darmowy w play - 19zł, 1000sms do wszystkich - 15zł,

play jest bardzo opłacalny jak masz ludzi z rożnych sieci bo masz np z marszu 29 gr za minute do wszystkich za sms tylko 9 gr za SMS są ,dwa mankamenty play to ze inni maja max stawkę za minute jaka mogą dać operatorzy innych sieci(to samo z sms ) jak i w przypadku abonamentu kwota zobowiazania jest wykorzystywana tylko do polaczen i sms z numerami krajowymi wszelakie numery zagraniczne tele gry czy np fundacje i wysyłane na nie smsy(badzi rozmowy) nabijają nam już fakturę poza abonament.

tu masz opis na karte http://www.playmobile.pl/pl/play-karta/ … ndex2.html abonament to juz inna zlozona sprawa

Tylko weź pod uwagę to że inne sieci mają "drożej " do PLAYa i nie wszyscy będą chcieli do ciebie dzwonić żeby zaoszczędzić.

Witam , ja zmieniłem z Orange pop na Playa numer zachowałem za przeniesienie numeru na początek dostaniesz za darmo startówkę za 9 złotych i przez pierwsze 3-miesiące po 20 zł razem wychodzi prezent za przeniesienie numeru 69 zł .

w orange jest ta sama stawka plus taniej do orange i na stacjonarne

wbrew pozorom play nie ma aż tak dobrej oferty. Wszystko zależy czego potrzebujemy bo preferencje każdej osoby są inne

Czy w którejkolwiek sieci jest inaczej?

Przy przeniesieniu numeru płacisz 50zł ale potem Play daje ci darmowe 60 minut na trzy miesiące - z takich “ciekawostek”.

Witaj, ja przechodziłem do PLAY z Heyah, odbyło się to bezboleśnie (pamiętaj, ze musisz mieć zarejestrowaną kartę sim Orange na siebie) w przeciwnym wypadku będzie trochę problemów z przeniesieniem). Za przeniesienie nr (w Grudniu) dostałem 6 miesięcy 50% abonament, 500 mb neta przez 3 miesiące dodatkowe 50 minut i sam nie wiem co jeszcze :). Ogólnie powiem tak, Play jeżeli chodzi o innych operatorów wygrywa pod każdym względem… jedna reguła… zakup tel rób przez Salon bo przez eShop poczekasz z 10 dni na telefon :slight_smile: .

Dokładnie, przez eShop to nie jest dobry wybór…

to zależy zakup z eshopu w wielu przypadkach daje dodatkowe bonusy.

Jeżeli chodzi o przejście na abonament to raczej interesuje mnie tylko oferta bez telefonu, mam K510i i to mi w zupełności wystarcza. Telefon mam głównie do sms, rzadziej do rozmów. I też takiej oferty szukam, żeby było dla mnie jak najkorzystniej, jeżeli chodzi o sms. A widzę, że w Play, jeżeli dostają paczkę sms, to są to sms’y do wszystkich sieci, a nie do jednego operatora.

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć, czy abonament LONGPLAY SMS 29 lub 49, jest oferowany jako bez telefonu po połowie ceny? Bo jak dla mnie taki LONGPLAY 49 za 25 zł byłby idealny.

Wie ktoś, czy z tym pytaniem do salonu się udać?

dzięki za odpowiedzi

pozdrawiam

Z tego co się orientuje, jeżeli nie bierzesz telefonu to są jakieś dodatkowe profity :). A co do eShopu fakt są dodatki w postaci 100 min do play na poł roku :slight_smile:

Jeśli bez telefonu i zależy ci na smsach to jak najbardziej opłaca się Fresh w Play-u. Co miesiąc doładowujesz za 30zł i dostajesz 1000sms do wszystkich sieci i “stan darmowy” czyli za darmo dzwonisz do sieci Play.

http://www.playmobile.pl/pl/play-karta/ … ndex2.html

no właśnie, więc wychodzi na to, że chyba najlepiej Play Fresh

znalazłem na allegro takie coś

http://allegro.pl/item965462039_uk6_dua … tanio.html

i chyba to kupię i myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie tak, że kartę Orange zostawię po to, żeby znajomi mieli tanio do mnie, a Play będzie dla mnie.

Co myślicie o tym?

Ja bym się nie rozczulał, to Ty płacisz za rachunek a jak Oni chcą taniej to niech kombinują.

może nie chodzi do końca o rozczulanie się nad kolegami, ale raczej o to, że jak mam w Orange to mam też aplikację Gadu-Gadu dla Orange, gdzie NIC nie płacę za transfer danych.

Więc Orange by mi pasowało zostawić, choćby dla GG, a przy okazji koledzy by woleli dzwonić na Orange, więc same korzyści :smiley:

Wiele “dual-simów” nie działa, poczytaj komentarze.

racja, piszą ludzie o jakiś problemach, jednakże koszt tego nie przekracza 10 zł więc można spróbować