Z PDF do DOC

Czy ktoś zna jakiś program, który konwerowałby tekst z Acrobat Reader do Worda. Z tego co tu czytam to na tym vortalu są programy z pdf. do doc. A ja szukam w odwrotną stronę.

Ps. chcialem napisać, że tu widzę prograny z doc. do pdf. a ja szukam z pdf. do doc.

http://www.solidpdf.com/

Tylko, że:

ano nie ma nic za darmo :wink: ciezko bedzie znalezc cos takiego za friko

Trialowa (30 dniowa) wersja programu ABC Amber PDF Converter do pobrania ze strony producenta:

http://www.thebeatlesforever.com/processtext/abcpdf.html

Sprawdzałem obydwa narzędzia nie są niestety one doskanałe po konwersji pdf do formatu doc pojawiają sie liczne błędy i przekłamania. Przy czym w programie ABC Amber PDF Converter zauważyłem ich mniejszą ilość.

załatwiają to OCR’y jak Finereader czy ReadIris, ale w wersji trial nie wysyłają przeczytanych tekstów do innych aplikacji jak Word, Excell.

Choć niektórzy sobie z tym radzą.

Miałem podobny problem, sprawdziłem podane tu programy i najlepiej z tego typu zadaniem poradził sobie trailowy Fine Reader 7 ściągnięty ze strony vortalu. Ani SolidConverter ani ABC Amber Pdf Converter nie radzą sobie zbyt dobrze z konwersją. W obu programach ilośc błędów jest bardzo duża i praktycznie trzeba tekst poprawiać i układać od początku. Programy nie radzą sobie szczególnie z tabelami i tekst jest strasznie porozwalany przy czym zubożona wersja ABC jest ograniczona i może sczytać tylko 5 pierwszych stron więc przy większych dokumentach jest praktycznie bezużyteczna. Natomiast FineReader z dokumentem który składał się w praktyce z samych tabel nie miał większych kłopotów. Mimo drobnego druku, błędów w tekście prawie nie było a tabele (poza drobnymi błędami) zachowały swoje cechy i dały sie łatwo obrabiać w Wordzie do którego program bez problemu spisał zadany plik. Moim skromnym zdaniem można śmiało polecić FR do tego typu zadań.

pozdrawiam

Marco

w sumie to nie mozna zaznaczyc tekstu, skopiowac go i wkleic do Worda :roll:

FineReader 6.0 lub 7.0, wersja trial daje możliwość 15 uruchomień programu.

Dobrze sobie radzi z dokumentami PDF, sprawdzałem osobiście. Były np. kiedyś dokumenty Ministerstawa Finansów zrobione tylko w PDF i trzeba było je w miarę szybko przerobić do Excel’a. Fine Reader zrobił to błyskawiczne, a były to tabele i po odczycie prawie bezbłednie przeniósł bezpośrednio do Excel’a.

Konwertery niestety działają różnie, a OCR typu FineReader jest do takich rzeczy bardzo dobry.

Podrawiam

Golden Finger

Dzięki! Tego właśnie szukałem. Działa znakomicie. Program FineReader 7.0