Z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności

Witam.

 

Mam Win7 i ostatnio nie wiem dlaczego gdy chce otworzyć JAKIKOLWIEK PLIK “Otwórz za pomocą”>“Wybierz program domyślny” to wyskakuje mi taki o to komunikat:

 

 

Z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności.

Zainstaluj taki program lub, jeśli już jest zainstalowany, utwórz skojarzenie, używając apletu Programy Domyślne w Panelu Sterowania.

 

 

Ten komunikat uniemożliwia mi normalne użytkowanie komputera :-( .

Proszę o pomoc  :beksa:.

Hej!

 

  Troszkę to niejasno opisałeś. Tzn. jeżeli chcesz odpalić normalnie dwuklikiem jakikolwiek plik np. exe, rar, pdf itp, to system pokazuje “Otwórz za pomocą”>“Wybierz program domyślny” i krzyczy, że “Z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności. Zainstaluj taki program lub, jeśli już jest zainstalowany, utwórz skojarzenie, używając apletu Programy Domyślne w Panelu Sterowania.”?

 

  Spróbuj przywrócić system do punktu sprzed wystąpienia problemu.

 

  Albo spróbuj fixów stąd (oczywiście wybierz zgodne z Twoim systemem):

http://www.hotfix.pl/fixy-skojarzen-plikow-naprawa-rozszerzen–a10.htm

Tu więcej na stronach angielskojęzycznych:

http://www.winhelponline.com/blog/file-asso-fixes-for-windows-7/

http://www.sevenforums.com/tutorials/19449-default-file-type-associations-restore.html

 

Oczywiście robisz to na swoją odpowiedzialność. Przywróci Ci to domyślne systemowe skojarzenie pliku. Zacznij od plików exe. Potem będziesz chyba mógł pliki skojarzyć z Twoimi programami. No, chyba, że masz jakiegoś wirusa. Wtedy wal do działu ‘Bezpieczeństwo’.

Problem tyczy się wszystkich plików poza .exe .

Próbowałem tych komend według internetu:

regsvr32 /u shell32.dll -Udało się :smiley:

regsvr32 /i shell32.dll -Tu się nie udało. Treść błędu

|

|

\ /

v

Moduł shell32.dll został załadowany, ale wywołanie

funkcji DllInstal nie powiodło się i został zwrócony kod

błędu 0x8002801c.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących tego

problemu, przeprowadź wyszukiwanie w trybie online,

używając kodu błędu jako wyszukiwanego terminu.

Spróbuje jeszcze przywrócić system.

Witam :smiley: .

Sorki, że mnie tyle nie było ale byłem trochę ostatnio zajęty.

Próbowałem Fixem np. JPG i nic to nie dało :frowning: ,

Lipa trochę, że ten fix ogólnie nie naprawia tego błędu :expressionless: .

Próbowałem przywrócić system i nic to nie dało :frowning: .

Jeszcze jakieś pomysły ?? ?? ??

Uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami administratora i wpisz chkdsk c: /f i zatwierdź enter. Zostanie sprawdzony dysk twardy. Po przeskanowaniu wpisz sfc/scannow i zatwierdź enter. Będzie sprawdzony system  (może być potrzebny nośnik z systemem).

 

Uruchomienie cmd jako administrator  Start > wszystkie programy > akcesoria > klik prawym przyciskiem myszy na wiersz polecenia i wybrać uruchom jako administrator.

Wiem jak uruchomić wiersz poleceń za pomocą uprawnień administratora :|.

Dysk w porządku ale po sprawdzeniu systemu wyskakuje, że istnieje błąd:

"Funkcja Ochrony zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików.

Szczegóły znajdują się w pliku CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.Log. Na przykład

C:\Windos\Logs\CBS\CBS.Log"

Gdy próbuje otworzyć plik CBS to wywala “Odmowa dostępu”.

Proszę o pomoc. Już nie wiem co robić :beksa:.

Mahama jeszcze popróbuje tych fixów :slight_smile: .

Po wprowadzeniu Fixów w rejestr trzeba resetować komputer? ??

Spróbuje jeszcze dziś albo jutro tego Loga wrzucić.

Spróbuje jeszcze ustawić te skojarzenia ale to będzie trochę zabawy :(.

Macie tego loga CBS.Log z błędem:

http://www14.zippyshare.com/v/AgOh8Ra5/file.html

Może coś uda się wykombinować :D.

Próbowałem ustawiać domyślne programy do plików za pomocą panelu sterowania. Jednak nic to nie daje :(.

Ja wszelkie problemy z Windowsem naprawiam programem

Tweaking.com Windows Repair Professional Version
  • ma mnóstwo opcji do naprawy ale trzeba wiedziec co się robi :wink:

 

Lub wejdż do:

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Programy domyślne\Ustaw programy domyślne

i ustaw domyślne programy… Nie jest trudno

djzon ja próbowałem za pomocą panelu sterowania. Pisałem wcześniej.

Na wszelkie sposoby. I nic :(.

 

Wszelkie próby ustawiania “programów domyślnych” nic nie daje.

 

Dalej wyskakuje ten cholerny błąd :beksa:.

 

Załamać się można :(.

 

Pomocy.

  1. Najpierw wykonaj skanowanie jako Administrator w wierszu polecenia (CMD)

 

SFC /SCANNOW

  1. Następnie postępuj zgodnie z zaleceniami gdy będziesz używać narzędzie, które służy do naprawy jeśli zwykle sfc /scannow nie rozwiązuje problemów…

 

SFCFix

 

Zajrzyj do instrukcji - po angielsku ale możesz przetłumaczyć np. w Google Chrome

http://thetechcookbook.com/automatic-sfc-corruption-repair-sfcfix-exe/

 

Lepiej gdy możesz również naprawić "Repair File Associations:

" (zaznacz to co na obrazku)

 

1 krok robiłem już. Maż napisane u góry(tak za pomocą administratora). 

djzon podałeś bardzo nie jasną instrukcję. Nie mam pojęcia jak wejść w tą zakładkę.

Pobiera się program i spolszczenie z tej strony: http://www.nirsoft.net/utils/file_types_manager.html

 

To zamiast systemowego przypisywania programu do rozszerzenia.

 

Plik spolszczenia wkleja się do programu, razem niecałe 100KB. Usuwa zipy. Uruchom plik exe jako administrator. Do każdego rozszerzenia można przypisać plik exe danego programu z jego lokalizacji. Nawet exe aplikacji nieinstalacyjnych można dodawać, jako domyślne do rozszerzeń.

 

Jeśli programik zadziała, to będzie znaczyło, że coś z ustawieniami systemowymi jest skopane. Jeśli nie zadziała, to pewnie trzeba użyć fixit z microsoft - Ten problem występuje, ponieważ ustawienia rejestru dla Opcje folderów są niepoprawne.

https://support.microsoft.com/pl-pl/mats/windows_file_and_folder_diag

w logu CBS… widoczne błędy, które sfc /scannow nie jest wstanie naprawić i należy użyć SFCFix.exe i podać log po zakończeniu działania…

Zakładka Repairs a następnie Open Repairs. Zaczekaj na wykonanie działania i zrestartuj system lub samo zapyta o restart…

Bogdan_G otworzyłem program i w pierwszych plikach, które się pojawiły nie dało się ustawić domyślnych programów.

O to błąd który wyskakuje: “Nie można edytować postrzeganego typu!”.

Tyczy się to domyślnych ustawień plików np. Audio, wideo itp…

Film wideo prezentuje sposób zmieniania programów używanych domyślnie w systemie Windows

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/change-default-programs#1TC=windows-7

djzon tylko właśnie z tym jest problem, że ja robiłem to samo dokładnie(tylko trochę wcześniej).

Powiem szczerze, że wszystkie metody z panelu sterowania, których się doszukałem nie działają.

Jeszcze jakieś pomysły ?? ?? ??

Z tym ustawianiem, to więcej roboty, niż kombinacji…

 

Ja mam na dwóch systemach zainstalowany smplayer. Sęk w tym, żeby w opcjach, zakładka rozszerzenia, zaznaczyć wszystkie formaty, ale z głową, bo np do plików swf, domyślnie ustawiam Firefoxa.

 

No i pliki na dysku, z rozszerzeniami zaznaczonymi w opcjach smplayera, od razu otwierają się w smplayerze. Po sprawdzeniu, widać, że przy tych rozszerzeniach jest smplayer na panelu domyślnych programów.

 

Z tymi plikami, co nie mają rozszerzeń, to czasem cyrk. Po pobraniu filmu videoplayback, to nie można mu przypisać domyślnego odtwarzacza. W żaden sposób.

Może masz jakąś ukrytą infekcje … Od tego bym zaczął… albo Nie wiadomo co kombinowaleś z ustawieniami… Ewntualnie tak Ci się wydaje, że robisz to poprawnie ale i tak błędnie…

Inna sprawa, że kiedyś programowi do otwierania konkretnych plików zmieniłem lokalizację. Potem nie chciały się otwierać pliki tym programem. Instalowałem w nowej lokalizacji. Na nic. Dopiero gruntowne i dokładne odinstalowanie, znalezienie wszystkich pozostałości i usunięcie ustawień tego programu w rejestrze HKEY_CLASSES_ROOT\ - usuwanie domyślnych wartości, ale nie kluczy! - wtedy dopiero poprawna instalacja zadziałała jako domyślny program.

 

Jak coś jest zainstalowane, potem niepoprawnie zmienione, to wyrzuca błędy skojarzeń. Tylko ogarnięcie tego, co naplątane, może przynieść efekty.

Nadal nie wiem jak to rozwiązać. To co piszecie to niestety nie są to prawidłowe rozwiązania w tym przypadku :(.

Wczoraj  wreszcie przeinstalowałem  Win7 :D. Trochę to potrwało, bo musiałem sporo plików ratować.

Okazało się, że wszystko działa :D.

Jupiiiii :D. Wreszcie będę mógł normalnie korzystać z Windy :D.

:smiley:

 

Witajcie :D.

Ostatnio problem się powtórzył. Byłem zdesperowany i myślałem, że znowu będę musiał reinstalować system. 

Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że to wina częściowo moja i częściowo Alkoholu 52%. W Alkoholu 52% dodali taki syf Smart File Advisor , aby program mógł być darmowy(Oczywiście wersja 52% jest też okrojona). Problem polega na tym, że nie da się go usunąć tzn. da się ale usunie się też Alkohol. Podczas instalacji nie ma opcji odznaczenia instalacji  Smart File Advisor. Jednak chciałem to wywalić, więc postanowiłem, że na chama usunę folder z tym syfem(folder z syfem znajduje się tu —> C:\Program Files(x86) - tak jest na Win7, w XP folder znajduje się C:\Program Files__). Okazało się, że po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na jakikolwiek plik, dalej siedzi ten syf. Oczywiście wyczyściłem rejestr CCleanerem. Jupi nie ma tego syfu. Następnego dnia, gdy włączam kompa okazuje się, że gdy klikam  Otwórz za pomocą > Wybierz domyślny program to wyskakuje to co napisałem w Temacie.

Żeby jeszcze bardziej was rozbawić okazało się, że rozwiązanie jest bardzo proste :). Nie trzeba reinstalować systemu!!!

Wystarczy włączyć PRZYWRACANIE SYSTEMU :D. Oczywiście wybieramy PUNK PRZYWRACANIA SYSTEMU przed instalacją alkoholu.

Następnym razem gdy zainstalujesz Alkohol to pamiętaj, że musisz olać ten syf co się zainstalował. 

Skrótem mówiąc:

Próby odinstalowania Smart File Advisor spowodują spie###lenie skojarzeń w rejestrze. Dlatego nie kombinujcie z odinstalowaniem, bo problemu z skojarzeniami po przez usunięcie tego syfu nie da się inaczej naprawić, niż Przywracanie Systemu/Reinstalowanie Systemu!!!

 

Dzięki za wszelkie próby pomocy :D.

Temat do zamknięcia :D.

 

 

W zamian proponuje zainstalować Virtual CloneDrive, który jest po Polsku, darmowy i nie instaluje żadnych syfów :D.