Z płyty na pendrive


(Loros) #1

Witam, otóż w komputerze nie mam stacji aby odpalić testy z płyty i chciałbym na laptopie zgrać wszystko na pendrive, ale zwykłe skopiowanie nie wyszło za dobrze ponieważ w programie brakuje polskich znaków. Wie ktoś jak poprawnie skopiować pliki?


(krystian3w) #2

Jaki program do testów?Program bez polskich znaków nie działa (jest bezużyteczny)?


(Astor44) #3

Najpierw trzeba zrzucić zawartość płyty CD/DVD do pliku .ISO np. przy pomocy programu Ultra ISO, a następnie wykonać bootowalny pendrajw z tego pliku w sposób wyżej podany.
Chyba, że ja nie rozumiem problemu?


(Loros) #4

Bootowalnego Pendriva potrafię zrobić bo robiłem to za każdym razem przy instalacji systemu, czyli wystarczy zrobić to samo tylko że z plikami z płyty tak?

Ps: Testy na prawko :smiley: A jak nie ma polskich znaków to ciężko się zmieścić w czasie na rozszyfrowanie pytania i odpowiedzenie poprawnie :slight_smile:


(pocolog) #5

Wątpię, aby problemem było “złe skopiowanie plików”. Jaki system operacyjny i jakie testy?


(Astor44) #6

Skoro to są testy na prawo jazdy, to nie jest potrzebny bootowalny pendrajw! Myślę, że te testy są na płycie w formie zwykłego pliku .EXE, czyli wystarczy skopiować zawartość płyty na pendrajwa. Jeśli jednak płyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem, to nie wiem jak to zrobić.


(Loros) #7

Otworzyłem zawartość płyty i skopiowałem wszystko na pendrive i na komputerze nie ma polskich znaków więc nie wiem w czym tkwi problem :frowning:


(krystian3w) #8

Alcohol 52% możne zrobić kopię wielu zabezpieczonych płyt (testowałem na jakimś słowniku co był na CD) a potem montować je np.

A jak on lub Windows 8+ nie rozpoznaje montowanego obrazu to zostaje skorzystać z takiej funkcji w alkoholu.


(pocolog) #9

Może np w tym, że masz powiedzmy windowsa XP który nie obsługuje kodowania utf8? Tak tylko strzelam, bo nie mam szklanej kuli…


(Loros) #10


Windows 10 na laptopie jak i na PC

(krystian3w) #11

Potraktuj ją alkoholem:


(pocolog) #12

Na PC z płyty odtwarza się z polskimi znakami, a z pendrive już nie? Toć to magia. Utwórz w takim razie obraz ISO z tej płyty i zamontuj ten obraz na laptopie przy użyciu https://www.daemon-tools.cc/pol/home?v=0 lub czegoś podobnego.


(Loros) #13

Właśnie próbuję zrobić obraz płyty, i później go odpalę na PC i zobaczymy :slight_smile:


(Loros) #14

Stworzyłem obraz i wrzuciłem go na pendrive, “Zamontowałem w napędzie” i po odpaleniu również brak polskich znaków :frowning:

PS: Po zamontowaniu tego samego obrazu na laptopie (czyli tam gdzie go tworzyłem) są polskie znaki.


(pocolog) #15

Odpalasz to z auto uruchamiania? W pliku autorun.inf nie ma jakichś zmiennych ustawiających odpowiednie kodowanie? :thinking:


(Loros) #16

W pliku autorun jedynie co jest to to:
[autorun]
OPEN=LoaderPrawkoS.exe
ICON=Prawko.ico

I odpalam to z pliku .exe który jest w tych plikach (###.exe).

Najdziwniejsze jest to że tylko w programie gdzie się rozwiązuje testy nie ma polskich znaków. W menu głównym są jak i w ekranie przed rozpoczęciem testu.


(Loros) #17

Zauważyłem że w plikach typu .txt albo .ini też brakuje polskich znaków. Ale na laptopie już one są w zamontowanym obrazie. Może jest problem przy kopiowaniu obrazu na pendrive’a?


(tomcio_pl) #18

To nie jest problem z kopiowaniem plików z płyty na pendrive. Problem tkwi ewidentnie w kodowaniu znaków


(Loros) #19

Tyle to ja wiem. :slight_smile: Ale jakim cudem na laptopie ten sam obraz ma polskie znaki a na PC już ich nie ma?