Z PowerPointa do VHS


(Mfracz) #1

Mam pytanie: jak nagrać prezentację wykonaną w PowerPoincie na kasete VHS, w formie filmu? Proszę o podanie mi jak to wszystko należałoby podłączyć i jakiego programu do tego najlepiej użyć. Z góry dzięki za odpowiedzi. Potrzebuje to do szkoly.


(Cinek Cnx) #2

Jest wiele sposobów... Podam chyba najprostszy.

Co jest potrzebne:

  1. Karta graficzna z wyjściem 's-video'. (opcjonalne dla wszystkich nowszych kart graficznych)

  2. Kabel 's-video' (z reguły dodają go razem z kartą graficzną, ma on z jednej strony końcówkę s-video "męską" oraz czinczę "męską" z drugiej strony.

  3. Magnetowid VHS.

Mamy wszystko...do roboty.

  1. Najpierw podłączamy kabel s-video do karty graficznej oraz do magnetowidu (w magnetowidzie zazwyczaj na tylnej jego obudowie znajdujemy gniazdo czinczy (żeńskie) oznaczone napisem VIDEO IN bądź coś w tym stylu.

  2. Jeśli magnetowid podłączony jest do telewizora (zakładam że tak jest bo w ciemno to nie robota :shock: ) w telewizorze wybieramy kanał AV (ten na którym oglądamy filmy wideo). Jeśli wszystko jest włączone (magnetowid, telewizor, komputer) a kable są podłączone prawidłowo na ekranie telewizora powinien wyświetlić się pulpit z komputera.

2.a Jeśli mimo wszystko ekran nie wyświetla tego co jest na monitorze komputera najprawdopodobniej musimy skonfigurować sterowniki karty graficznej. (na pulpicie klikamy prawym przyciskiem właściwości->ustawienia->zaawansowane) Szukamy tam opcji odpowiedzialnej za obsługiwanie kilku ekranów i ustawiamy ją równouprawnionym monitorem był telewizor. Nie będę pisał jak to zrobić dokładnie bo to wszystko zależy od wersji sterowników.

3.Teraz włączamy magnetowid na nagrywanie podczas gdy w PowerPoincie jest wyświetlana prezentacja, dowolnie przez nas kontrolowana. :smiley: