Z RMVB na MKV/AVI + napisy

Witam, otóż mam kilka filmów RMVB i chciałbym aby działały one na DVD. Próbowałem różnych programów, niestety bez skutku. Aby wszystko lepiej wyjaśnić przedstawię w punktach co chciałbym uzyskać:

1)Filmy te mają wklejone napisy angielskie - czy można je jakoś usunąć?

2)Chciałbym przekonwertować RMVB na MKV. Dlaczego na MKV? Otóż, gdy wyświetlam film w formacie AVI (na DVD) to obraz jest niepełny, tzn. że film wyświetla się tylko pośrodku ekranu, a jego dolny, górny, prawy, i lewy bok pozostają czarne.

  1. Nie jestem pewien czy DVD otwiera napisy w txt, dlatego czy można je jakoś przekonwertować na ass. Z tego co wiem, to MKV przyjmuje napisy w formacie ass

  2. Ostatecznie, gdyby nie można byłoby zrobić punktu trzeciego, to czy znacie jakiś program do wklejenia napisów do RMVB? Ponieważ, gdybym wkleił napisy do RMVB, a potem przekonwertował na MKV, to nie musiałbym zmieniać formatu napisów.

Mam nadzieję, że opisałem to w miarę zrozumiale. Pozdro

Czytaj.

Z tych tematów nie ma nic o konwerterze z avi na mkv, jedynie mkv na avi, ale ten problem już rozwiązałem, bo znalazłem program, który zmienia proporcje obrazu, więc avi teraz też może być. Teraz tylko czy można wyczyścić ten film ze starych, wklejonych napisów (program który wklei napisy już znalazłem)?

Użyj funkcji hide subtitles w kodekach.

Ewentualnie przejrzenie tematów http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&s … mu&spell=1