Z serwera na serwer


(verona) #1

Witam. Istnieje jakiś skrypt który przesyłał by jakiś plik z czyjegoś serwera (np. jakiś program, archiwum, czyli to co można pobrać) na mój? Miało by to działać bez względu na mnie, czyli ma samo sobie przesyłać nie używając mojego łącza.

Nie zakładam żadnej strony z oprogramowaniem ani nic, ale z pewnych powodów muszę sobie coś wgrać na serwer, i długo to trwa ponieważ mam wolne łącze.

Istnieje taki skrypt, lub coś co działa w taki sposób?

Proszę o pomoc i pozdrawiam!


(Grzegorz 00) #2

Może SmartFTP, nie wiem, na 100% ale zobacz.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... .0.1024.50


(verona) #3

Niestety tu muszę mieć dane do dwóch serwerów. Mi chodzi o to że ściągam plik, ale nie na sój dysk tylko na serwer, i bez wykorzystania mojego łącza (jeżeli to możliwe).

Czekam na dalsze sugestie.


(kostek135) #4

Na moje oko możliwe tylko na shellu.


(verona) #5

A trochę więcej informacji na ten temat? Szukałem w google o tym czymś i nic konkretnego. No chyba że to znaczy że w taki sposób nie mogę tego zrobić...


(Xwars) #6

Musisz mieć dostęp do shella (via putty/ssh) na którymś z tych 2 serwerów. Wtedy odpalasz np. mc czy lftp i kopiujesz co potrzebujesz. W idealnym przypadku - konta shellowe na obu serwerach można użyć scp i np. rsync, który umożliwia skopiowanie tylko tych plików które się różnią. Jeśli nie wiesz czy masz konto shellowe to najprawdopodobniej nie masz...


(verona) #7

Zrobiłem to konto na freeshell.org w tym beznadziejnym czarnym okienku. Znam tylko login i hasło, co dalej? Może ktoś zna jakiś inny automatyczny serwis do tych kont? Jak będę taki miał to co dalej? Przez Total Commander?


(Kutar 0) #8

Nie prościej funkcja copy() w PHP? O ile oczywiście to nie ma być plik wykonywalny.


(verona) #9

A jak to wykorzystać? Moe prosić o jakiś prosty przykład?

Wykonywalny chyba nie, chociaż nie wiem dokładnie co to znaczy. Ma to poprostu zapisać plik na serwerze, bez wykorzystania mojego łącza, np plik .rar.


(kostek135) #10

http://funkcje.net/view/3/1/1612/index.html

Masz przykład... jednak wątpię, że zadziała to z serwera na serwer.


(Kutar 0) #11

Pliki wykonywalne to na przykład pliki z rozszerzeniem php. Ale jeśli chcesz przekopiować archiwa to to wystarczy. Niemniej jednak pamiętaj o czasie wykonywania skryptu, który będzie kopiował. Jeśli czas przekroczy ustawienie max_execution_time w php.ini, to kopiowanie zostanie przerwane.

przykład:

copy('http://strona.pl/plik.rar','plik.rar');

(Grzegorz 00) #12

Postaw na serwerze internetowy system operacyjny eyeOS, odpal tam klienta ftp(z menu na górze) i przesyłaj pliki. Najpierw z np. serwera 1, potem robisz połączenie z serwerem 2 do niego przesyłasz.(nie wiem gdzie zaciągnięte pliki się znajdują)łupi pomysł> :smiley:


(adpawl) #13

Możliwości jest kilka ...zależy od serwera źródłowego i docelowego -(czy oba są twoje i masz do nich pełny dostęp, ich konfiguracja etc).

-można kombinować jak wcześniej pisano przez shella,

można kombinować połączeniem przez ftp (http://pl.php.net/ftp , http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... Szukaj&lr=)

można probować przez curl ( http://pl.php.net/curl),

przez file-get-contents (http://pl.php.net/function.file-get-contents) itd.