Z tego dysku już nic nie bedzie?

Witam,

Kupiłem na allegro za 29,99 zł dysk 40 gb, z myślą że bedzię on posiadać jedynie bad sectory:

http://allegro.pl/item249454707_markowe … o_hit.html

Dysk WD Protege

No ale mam z tym dyskiem inny problem, zachowuje się on tak, jakby był zablokowany, bios go wykrywa poprawnie, podczas wlaczania cos tam słychac ( ale chyba nie jest to głowica )… No ale nie da sie ani sformatowac tego dysku, ani wyzerować, ani HDD Regenratorem bo ten pokazuje ze znalazł 3 bad sectory i stoi w miejscu. WD Diagnosic Tool pod windowsa nie da się nic zrobić, na tym dysku nie da sa nic zapisać, więc jedyne co moge zrobic z tym dyskiem to zorganizować rzut dyskiem prawda ? Czy jednak dałoby się coś zrobić ?

Nie chcę cię martwić, ale ten dysk znajduje się w kategorii USZKODZONE, no i jest używany. Chyba nic więcej nie muszę mówić… 3 bad sectory. No. Na 100% uszkodzony. Nie wiem kto ma takie pomysły, że przedmioty do recyklingu sprzedawać :mrgreen:

Przykro mi, ale oprogramowaniem nic nie zdziałasz w takim wypadku. Jedyne co mozesz zrobić to wymienić dysk :frowning:

nic nie będzie zgrabnie ułożony opis aukcji, a pewnie gość oferujący te dyski nie zajmował się recyklingiem a serwisem i wciska szmelc osobom które są bardzo naiwne. dobrze wie że owe dyski są uszkodzone (testowane). bo jakby była szansa że choćby połowa dysków była by sprawna to by je sprawdził (za więcej je sprzedał). naciągacz nabrałeś się.

29 zł to nie majątek, a ja potrzebowalem dysku na linuksa. Bo za 30 zł to ja kupie jedynie 6 GB, to prawie tak jakbym swoją mp3 podłaczył do kompa :slight_smile:

straciłeś te pieniądze.

Chciałem oszczedzić no i sam siebie zrobiłem w … bo sie tego spodziewałem.