Z Thunderbirda do Outlooka

wiem, że to dziwny sposób migracji, ale firma nakazała nam korzystanie z microsoft outlook na służbowych laptopach. do tej pory nie było odgórnych regulacji i byłem szczęśliwym użytkownikiem? TB, zarówno jeśli chodzi o pocztę prywatną, jak i służbową. teraz chciałbym mieć służbowe mejle w outlooku, dla sensu i porządku korespondencji.

czy jest sposób, aby bezpiecznie przenieść wiadomości (a może i foldery, o filtrach już nie marzę…) z TB do Outlooka?

Niestety, MS nei momyślał o dodaniu takiej funkcji do swojego produktu. Chyba jedyny sposób to wysłanie całej korespondencji na serwer i ściągnięcie jej OE.

no właśnie, obawiałem. a może ktoś zna jakiś sposób/program/trick?

(co mi firmę podkusiło do stawiania exchange’a…) :?

możesz zapisać każdy osobny mail z rozszerzeniem *.eml a następnie wrzucić do outlooka .Wiem że to jest żmudne ,ale chyba tylko tak .dodatkowo książkę adresową możesz zapisać w formacie LDIF lub CSV

Jeśli wykonujesz mobilną pracę pozostał bym przy Thunderbirdzie olewając nakaz gdyż i tak mało kto potrafi wykryć jakiego klienta poczty używasz.

Microsoft Outlook swoje możliwości jest w stanie wykorzystać tylko w połączeniu tylko z Microsoft Exchange a i tak mało kto potrafi z dobrodziejstw tego typu korzystać.