Z tyłu same wyjścia głosników?

Witam…nie wiem jak opisać problem.Zaczęło się od tego ,że po instalacji Windows 7 przestał działać mikrofon (podłączony do panelu tylniego ,ponieważ przedni nie działa).

Włączyłem Realtek HD Audio i najechałem na wyjście różowe czyli wejście na mikrofon.Jednak o dziwo nie pisało tam mikrofon tylko słuchawki.

Screen:

http://img94.imageshack.us/img94/9521/beztytuuoxf.png

Na reszcie wejść panelu przedniego:

pomarańczowy: wyjście głosnika

czarny: wyjście głosnika

szary: wyjście głosnika

Niebieski: wyjście głosnika

zielony: słuchawki (głosniki)

Różowy : słuchawki.

Nie wiem skąd tyle wyjść głosników i słuchawek…

Czy mogę coś zrobić ,aby realtek hd audio z powrotem wykrywał pomarańczowe wyjście jako wyjście mikrofon? Bardzo mi na tym zależy,a nic nie mogę znaleźć na googlach.

A z mikrofonem wszystko ok? Spróbuj podłączyć do innego komputera swój mikrofon i sprawdzić czy działa

Zainstalowałeś odpowiednie sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset?

W Menedżerze urządzeń są jakieś żółte wykrzykniki lub znaki zapytania ?

prawidłowe ustawienia - kliknij aby powiększyć :

ustawieniarealtek.th.jpg regulacjanagrywania.th.jpg

Odtwarzaj prawie na maksimum.

Nagrywaj / Regulacja nagrywania / prawie na minimum - inaczej mikrofon nie będzie działać.

/ dziesiętne milimetra mają duże znaczenie /.

W niektórych przypadkach trzeba odznaczyć Miks stereo.

Problem z przednim panelem komputera / mikrofon oraz słuchawki / to zaznacz

v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego :

analogowe.th.jpg wycz.th.jpg

OK – OK.

Screeny z Windows XP - na nowszych systemach podobnie, szukaj w opcjach.

Możesz jeszcze sprawdzić reinstalację sterowników a po tym zaznaczyć tylko v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego.

Aby zrobić to co napisał XMan w nowej wersji menedżera należy nacisnąć na ten folder pod “Zaawansowane ustawienia” i tam zaznaczyć Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego.

je65_wylacz.jpg

Dobrze zastosowałem się do powyższych porad,sam trochę pokombinowałem też i pomogło.Bardzo dziękuję.