Z USB na PS/2 bez przejściówek

Witam. Posiadam myszkę pod USB, którą chciałbym przerobić na port PS2 domowym sposobem (o ile taki istnieje). Pobieżnie poszukałem trochę na googlach, ale większość doradza kupić przejściówkę z usb na ps/2, ale ja nie chcę przejściówki.

Gdybym przeciął kabel od myszki, wyrzucił wtyczkę usb i podłączył ps/2 działałoby? Wiem, że kabel PS/2 ma 4 żyły, USB chyba też. No więc jakieś pomysły? :slight_smile:

hahaha bardzo śmieszny post :wink: nie, nie, nie to nie forum bravo girl tutaj nie tolerujemy mitomanów !!

Nie kombinuj bo możesz spalić np porty PS2.

A po co przerabiać, nie działa na USB? wejdź do biosu i włącz obsługę myszy i klawiatury na USB. Czy może słyszałeś że myszy na USB powodują lagi :lol:

Nie w tym problem. Po prostu PC jest dość stary… mam tylko dwa wejścia USB (na jednym mam drukarke, a na drugim webcama). Myszkę dostałem w prezencie od siostry i nie chce żeby zrobiło się jej przykro więc muszę ją podłączyć :D. Tylko rzecz w tym, że nie mam gdzie. :roll: Bo nie pasuje mi odłączanie za każdym razem myszki, żeby podłączyć drukarkę :x .

dodatkowy hub usb, karta usb na PCI (oby zgodna z USB 1.1) nie pasują ??

To kup dodatkowy kontroler USB na PCI będziesz miał jeszcze 4 porty 15-20 zł, lub przejrzyj instrukcję do pł głównej czy nie ma na płycie pinów do wyprowadzenia panelu z USB na panelu masz 2-4 dodatkowe porty.

Tak się składa, że nie mam za co dokładać z własnej kieszeni. Dlatego pytam o sposoby domowe. :roll:

kolego, przejściówka usb/ps2 kosztuje grosze, na allegro są nawet po 1zł (ale dochodzi wysyłka więc lepiej kupić w sklepie)

a jak utniesz końcówkę to tylko myszkę zniszczysz