Z VHS na DVD. Jak to zrobić?

Witam, co potrzebuję żeby zgrać z kasety VHS film na DVD. Jaki sprzęt i jakie kable?

Jak zgrać film z kasety VHS na dysk twardy komputera: VIVO, tuner TV

karte TV lub karte do przechwytywania obrazu (coś jak karta TV tylko bez tunera - nie opłacalne cena ta sama )

kable? hm … zależy jakie wejścia ma karta TV zwykle s-video

dalej : podpinasz wideo pod karte włączasz play a w kompie ustawiasz nagrywanie (każdy tuner ma opcje nagrywania)

potem obrabiasz stosownie do potrzeb i nagrywasz na płyte czy co robisz cokolwiek innego .

inna opcja .

jeśli masz kartę graficzną z WEJŚCIEM wideo (nie mylić z WYJŚCIEM ) wtedy podpinasz wideo pod grafikę i zgrywasz za pomocą mi nie znanego oprogramowania ale zapewne każde do edycji wideo by sobie poradziło .

a tak w ogole było już jest nawet w sprawdzonych poradach dość obszerty topic (tak to się nazywa? :stuck_out_tongue: )

a co kart jakie polecamy (haha dziś wróże :smiley: )

nigdyś było to winfast karty wciąż dobre ale avermedia są lepsze !

jeżeli możesz sobie na to pozwolić kupuj karte ze sprzętową kompresją do mpeg 2 ! takie karty są od ok 200 zł ale warto dopłacić .

przy okazji patrz na zgodność z media center i vistą nawet jeżeli teraz nie używasz visty to kiedyś może się przekonasz i będziesz się denerwował nie potrzebnie.

to samo tyczy się media center a po co a do czego mi to ale mając kartę TV prędzej czy później będziesz chciał się tym pobawić (hehe zaś wróże)

Przeczytaj , może to Ci pomoże . Ze sprzętu ?

tuner TV lub karta graficzna z VIVO , kabel euro-cinch+mały jack.

Reszta poniżej.

http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-132.html

author_vision, ciekawy post :stuck_out_tongue: zaraz przeczytam cały. Ale już się dowiedziałem że mam kartę graficzną z wejściem s-video. I mam taki kabelek w domu. Teraz mam takie pytanie, gdy podłącze s-video dokarty, to mam te dwa kabelki podłączyć do magnetowidu czy telewizora?

Do magnetowidu i nie dwa, tylko jeden - do gniazda Video OUT. Jeden kabel służy po przesyłania sygnału w jedną stronę, a drugi w drugą. Metoda prób i błędów.

Zresztą wszystko opisane jest tutaj:

Oki, ale mój magnetowid nie posiada wyjścia: WYJŚCIA audio (Audio-OUT).

Nie posiada wyjść cinch audio-out ?

Czyli musi posiadać złącze EURO (SCART). Posiada takowe ?

Jeżeli tak, to wtedy stosujesz przewód EURO (SCART) -> s-video, cinch.

Możesz również zastosować SCART adapter, jak w opisie już dwa razy podawanym przeze mnie.

SCART posiada. Jutro pojadę po ten przewód i spróbuję.

Tylko pamiętaj, gdy będziesz kupował przewód, że na wtyczce s-video muszą być strzałki w obie strony (oznacza to, że wtyczka skonstruowana jest do przesyłu sygnału w obie strony). Niektóre przewody (tanie, kiepskich firm) są tak skonstruowane, że wtyczka s-video przesyła sygnał w jedną stronę (przeważnie w stronę złącza SCART), a taki przewód byłby w Twoim przypadku niefunkcjonalny.

Najlepiej zapytaj sprzedawcę, czy wtyczka s-video w tym konkretnym kablu przesyła sygnał w obie strony.