Z vista 32 do 64 bit

Czy mogę zainstalować Vistę 64-bit na kluczu z 32-bit? Chodzi o Wersję Home basic

PS: Czy Ten sposóbdziała na odblokowanie Aero?

NIE

nie sie tyczy pytania 1 czy 2?

już poczytałem ale znalazłem jeszcze inną poradę.

A więc będzie legalnie zainstalować 64 na 32-bitowym kluczu?

Kwestia prawna jest różna. Ile osób tyle opinii usłyszysz. Niemniej jednak klucz zadziała i przejdzie wszystkie testy legalności. Instaluj śmiało. Ja tak używam od pól roku i jestem happy :lol:

OK, a czy jakiś posiadać Wersji ultimate lub HP może mi podesłać folder theme na PW?

Można przejśc na 64 bit legalnie.klucz od Twojej wersji 32 bitowej będzie w pełni działał w systemie 64 bitowym.płytę z vistą 64 możesz zawsze pożyczyć od kolegi:)

To ze sie da nie znaczy ze to legalne, viste sciagnac z torrentow i wgrac tez da rade wiec to tez jest legalne?

Kupiles viste x32 i na takowa masz licencje, chyba tylko ultimate sprzedawana jest w dwoch wersjach.

Można legalnie pożyczyć od kolegi legalną vistę i zainstalować u siebie!! Ludzie do jasne ciasnej-od czego jest licencja box?! jedyny minus to taki że kolega nie może z takiej visty korzystać jak Tobie pożyczy i Ty z niej będziesz korzysatał a takto jest to legalne!Więc jeśli masz kolegę/koleżankę czy kogoś innego z vistą zakupioną z tym że kolega/kolażanka wolą korzystać ze swojego xpka czy linuksa to mogą Tobie dać windowsa vistę zainstalować-po co ma się im kurzyć skoro korzystają z win xp czy też linuksa bądź inngo systemu a mają vistę z której postanowili nie skorzystać?

Po drugie nie namawiam na piractwo ale jeśli policja się pyta skąd masz vistę 64 mimo że masz płytkę tylko 32 bitową to mówisz że od kolegi pożyczyłeś i wgrałeś po czym oddałeś koledze płytę;d jak się spytają co to za kolega to podasz im namiar do kogoś i on powie policji że wyrzucił płytę visty bo mu pękła i skąd policja będzie wiedzieć czy faktycznie nie pożyczyłeś od kogoś visty czy też nie ściągnąłeś jej z torrenta?

jakby co ja nie namawiam tylko mówię że kontroli tak na prawdę nie ma

Dodane 10 sty 2009, o 20:43

Można a nawet należy się użytkownikowi który ma wersję visty 32 bit BOX lub OEM wymienić ten nośnik u firmy która mu go sprzedała wraz z komputerem lub osobno i dostać w zamian bezpłatnie vistę 64 bit taką samą edycję co miało się 32 bitową.jeśli firma nie wymienia nośników tak jak pewna znana mi firma:) to łamie prawo konsumenta i można swoich praw dochodzić w sądzie gdyż wg. licencji masz prawo na zamianę wersji z 32 bit na 64.

Na nowym HP-ku wybrałem instalację VB 32 (przy pierwszym odpaleniu).

Gdy zwiększyłem RAM, wystarczył jeden telefon do serwisu i, po 14 dniach, dostałem płytkę instalcyjną VB 64 (“czysty” system) + drugą z całym oprogamowaniem HP i sterami.

Na tym samym key-u.

Pzdr

No widzisz a innym firma HP mówi że nie daje/wymienia płyt na 64 bitową wersję a jeszcze innym po 14 dniach wysyła takową…coś tu nie tak

tak samo firma PCF-niby przykro im ale nie udostępniają nośników x64 a jednak jak czytam w necie to wielu osobom udostępniono.

suchmen zacytuj stosowny fragment licencji wersji OEM ktory mowi ze w momencie nabycia visty x32 masz prawo domagac sie bezplatnego nosnika visty x64. Nie mowie ze nie masz racji, poprostu zaciekawilo mnie to.

Tak poza tym powiedz mi ilu masz znajomych ktorzy za grube pieniadze kupuja visty w wersji box (oem jest na jedno stanowisko, box zazwyczaj nie dodaje sie do zestawu komputerowego dla kowalskiego) po to by ci pozyczyc gdy znudzi ci sie x32? Pomysl racjonalnie.

Apropo samego faktu uzywania tego samego klucza na x64 to jednak prawda;

Plichu

i tu się wszystko zgadza - z 2 zrobiłem 4 GB RAM-u, nic więcej nie “mieszając”, więc reszta zgodnie z cytatem licencji.

Suchmen

może segment klienta+sprzęt powoduje inne zachowania, ale licencje powinny być takie same, więc “łaski nie robią”.

Ja mogę, z własnego doświadczenia, pochwalić HP za sposób załatwienia “przesiadki” jak i dostaczone nośniki - system na jednym, reszta na drugim - mogę wybrać co zainstaluję - to “a propos” felietonu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … odzi+wolno?