Z Visty na W8 - miejsce instalacji

Witajcie

Czekam aż dojdzie moje pudełko upgrade’owe z Win8.

Sprawa wygląda tak, że mam Vistę Home Premium 32Bit, a chciałbym przejść na Windows 8 Pro 64Bit. Posiadam dwa dyski, jakiś tam Hitachi 230gb (Dysk lokalny C z Vistą), którego chce przełożyć do drugiego komputera, oraz Seagate Barracuda 1TB, na którym oto chcę zrobić partycję i tam przenieść Okienka. By przejść z x86 na x64 musze oczywiście zainstalować W8 na czysto. Czy da się tak po prostu bez żadnych ceregieli od razu wrzucić W8 na ten drugi dysk bez systemu?

Pozdrawiam

Podczas instalowania systemu Windows 8 komputer kilka razy wyłączy się i uruchomi. Jeśli obecnie na komputerze masz system Windows 7, pliki, aplikacje i ustawienia zostaną bezproblemowo przeniesione do systemu Windows 8. W przypadku komputera z systemem Windows XP lub Windows Vista po uaktualnieniu trzeba będzie ponownie zainstalować aplikacje.

@up przeczytałeś w ogóle mojego posta?! Ja wiem co przechodzi a co nie.

Chodzi mi o to, że na jednym dysku (lokalnym C:) mam Vistę x86(dysk chce przenieść do innego kompa) oraz chce na drugim od razu, bez instalacji Visty, zainstalować 8 x64. Czy tak pójdzie? I tak system bym stawiał na czysto.

sorry,nie doczytałem,ale z tego co wiem to nie,chyba że z dyskami pójdzie też płyta główna

Z tego co wiem poprzednie licencje są tylko przypisywane do płyty. Ale kod, płytę do Visty posiadam, tam i tak również na czysto postawie Vistę. Lecz to nie jest dla mnie istotne, bo w drugim kompie będzie płyta ta sama, co była w moim.

Chodzi mi po prostu czy bez posiadania Visty x86 na dysku E (jest na lokalnym C) dam radę zainstalować kafelki x64 na E?

już się pogłubiłem w tych Twoich oznaczeniach dysków,heh :slight_smile: ,dysk z vista przeniesiesz tylko do opalenia win 8 potem skasujesz-będzie jako system old,i basta

Nie testowałem instalatora Windows 8 Upgrade więc głowy nie dam ale Windows 7 Upgrade wymaga obecności na dysku starszej wersji systemu. Przy próbie instalacji na zupełnie czystym dysku wyświetla się komunikat:

win7activationerror.jpg

Jeśli z Ósemką będzie podobnie to konieczne będzie zainstalowanie najpierw Visty a później jej uaktualnienie do Ósemki.

:roll:

upgrade z XP był możliwy tylko po zainstalowaniu SP3, więc tu pewnie będzie tak samo. Jak już otrzymasz “pudełko”, napisz czy "poszła"8 bezpośrednio czy dopiero z Visty.

Myślę, że najpóźniej do czwartku powinienem odpowiedzieć :wink:

Dodane 23.01.2013 (Śr) 21:07

Witajcie

8 poszła bezpośrednio, nie było żadnych monitów ani nic.