Z Visty na W8 - miejsce instalacji

(Zurkowskib) #1

Witajcie

Czekam aż dojdzie moje pudełko upgrade’owe z Win8.

Sprawa wygląda tak, że mam Vistę Home Premium 32Bit, a chciałbym przejść na Windows 8 Pro 64Bit. Posiadam dwa dyski, jakiś tam Hitachi 230gb (Dysk lokalny C z Vistą), którego chce przełożyć do drugiego komputera, oraz Seagate Barracuda 1TB, na którym oto chcę zrobić partycję i tam przenieść Okienka. By przejść z x86 na x64 musze oczywiście zainstalować W8 na czysto. Czy da się tak po prostu bez żadnych ceregieli od razu wrzucić W8 na ten drugi dysk bez systemu?

Pozdrawiam

(Dzm2004) #2

Podczas instalowania systemu Windows 8 komputer kilka razy wyłączy się i uruchomi. Jeśli obecnie na komputerze masz system Windows 7, pliki, aplikacje i ustawienia zostaną bezproblemowo przeniesione do systemu Windows 8. W przypadku komputera z systemem Windows XP lub Windows Vista po uaktualnieniu trzeba będzie ponownie zainstalować aplikacje.

(Zurkowskib) #3

@up przeczytałeś w ogóle mojego posta?! Ja wiem co przechodzi a co nie.

Chodzi mi o to, że na jednym dysku (lokalnym C:) mam Vistę x86(dysk chce przenieść do innego kompa) oraz chce na drugim od razu, bez instalacji Visty, zainstalować 8 x64. Czy tak pójdzie? I tak system bym stawiał na czysto.

(Dzm2004) #4

sorry,nie doczytałem,ale z tego co wiem to nie,chyba że z dyskami pójdzie też płyta główna

(Zurkowskib) #5

Z tego co wiem poprzednie licencje są tylko przypisywane do płyty. Ale kod, płytę do Visty posiadam, tam i tak również na czysto postawie Vistę. Lecz to nie jest dla mnie istotne, bo w drugim kompie będzie płyta ta sama, co była w moim.

Chodzi mi po prostu czy bez posiadania Visty x86 na dysku E (jest na lokalnym C) dam radę zainstalować kafelki x64 na E?

(Dzm2004) #6

już się pogłubiłem w tych Twoich oznaczeniach dysków,heh :slight_smile: ,dysk z vista przeniesiesz tylko do opalenia win 8 potem skasujesz-będzie jako system old,i basta

(SilberPunkt) #7

Nie testowałem instalatora Windows 8 Upgrade więc głowy nie dam ale Windows 7 Upgrade wymaga obecności na dysku starszej wersji systemu. Przy próbie instalacji na zupełnie czystym dysku wyświetla się komunikat:

win7activationerror.jpg

Jeśli z Ósemką będzie podobnie to konieczne będzie zainstalowanie najpierw Visty a później jej uaktualnienie do Ósemki.

:roll:

(Zurkowskib) #8

(xyzzyx) #9

upgrade z XP był możliwy tylko po zainstalowaniu SP3, więc tu pewnie będzie tak samo. Jak już otrzymasz “pudełko”, napisz czy "poszła"8 bezpośrednio czy dopiero z Visty.

(Zurkowskib) #10

Myślę, że najpóźniej do czwartku powinienem odpowiedzieć :wink:

Dodane 23.01.2013 (Śr) 21:07

Witajcie

8 poszła bezpośrednio, nie było żadnych monitów ani nic.