Z Visty na XP

Witam mam bardzo poważny problem. . . :frowning: Niewiem jak przeinstalować system .! Tzn. mam teraz Viste, ale sie mi nie podoba i chce na XP przeinstalować, Na viście nie chodzi połowa gier :confused: i niestety chce reinstalke! wiem, że nie wolno na nowym systemie starego zainstalować, ale proszę o wyjaśnienie wszystkiego po kolei co gdzie trzeba i jak kliknąć! :? Bo jestem w tym tempy! Tzn. słyszałem, że trzeba zrobić Formatuj, ale niewiem gdzie to jest! To są moje początki z przeinstalowaniem! :? Raz tylko przeinstalowałem i to z XP na XP wiec problemu nie było! Pojawił się gdy przyszło x Visty na XP ! I wyskakuje błąd jak chce instalować, pisze ze nie zgadza się rzeczywistość wiec nie można na nowym zainstalować starego! Proszę o dokładne wytłumaczenie :? Pozdrawiam! !!

nie da sie visty upgradowac do xp musisz wlozyc plytke z xp i urochomic instaltor bez udzialu windowsa

ale ja nie chce upgradować! chce poprostu mieć jeden system - XP! ale mam zainstalowanego obecnie systema Viste org. i tak z instalacja wkładam płyty i wszystko działa do momentu aż klikam na Instaluj System XP i po tym wyskakuje tabelka i pisze tak: Brak zgodności systemów! I nie da się na nowy system wgrać starego czyli XP! A słyszałem ze trzeba jakoś Formatowanie zrobić czy coś ! i proszę o dokładne wytłumaczenie mi tego! :? :?

trzeba zbotowac system xp z plyty cd nie robi sie tego na viscie po prostu sie nie da

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 12:22 został dopisany post przez daniel241190

urochamiasz ponownie komputer wkladasz plytke z xp potem wyswietli sie taki komunikat … zebys nacisnal dowolny klawisz masz na to 5 sekund :wink: inaczej vista sie urochomi jesli sie nie pojawi o musisz wlaczyc botowanie z cd-rom/dvd w biosie

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 12:22 został dopisany post przez daniel241190

Proste:):slight_smile:

ale własnie takie coś jak "Dowolny klawisz rozpocznie rozruch w dysku CD " nie pojawia sie! i dlatego mam taki problem!

a coś innego? o tym biosie to jak ? tzn. wiem, gdzie jest i jak w niego wejsc . . . ale co dalej ?

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 12:31 został dopisany post przez Damian2oo8

ale słyszałem, że trzeba zrobić FORMAT VISTY zeby wgrać stary system na niego ! i pytam sie jak tego formata zrobic! :slight_smile: Proszę, pomóźcie!

Może lepiej poproś kogoś kto się chociaż troche zna na tym… :smiley: A w biosie musisz ustawić żeby botował Ci się napęd jako pierwszy. W różnych biosach różnie się to nazywa ;D Sprawdź w google jak to się ma do Twojej płyty głównej…

Format zrobisz podczas instalacji XP. Jak uda Ci się dojść do tego :"Dowolny klawisz rozpocznie rozruch w dysku CD " postępuj zgodnie z instrukcjami…