Z windows vista na fedore pomoc!

Witam.

Mam na laptopie windows vista i on bardzo wolno chodzi. Chce go do końca wyczyszcić formatem i na fedorę przejść. Już sobie fedore dam na PENDRIVE jak się da i co dalej? Włączam komputer i w bios?

Podczas startu komputera wciskasz klawisz odpowiedzialny za wyświetlenie boot menu i wybierasz aby komputer wystartował z pendrive. Następnie instalujesz system. Gotowe :wink:

A jeżeli chcesz wiedzieć jak przebiega instalacja systemu Fedora krok po kroku poszukaj “instrukcji” w Google.

No dobra, zrobiłem to w pendrive i teraz jak to zainstalować? Chce usunąć windows vista i zastąpić fedorą jak to zrobić? Prosiłbym jeśli można o instrukcje krok po kroku bo jestem zielony :P.

Uruchamiasz ponownie komputer i wskazujesz aby wystartował z pendrive, następnie podczas instalacji systemu usuwasz partycję przeznaczoną dla systemu Windows a w jej miejsce tworzysz partycję dla systemu Fedora.

Obejrzyj np. na Youtube jak wygląda instalacja systemu a będziesz wszystko wiedział. Trochę samodzielności, dla chcącego nic trudnego.

ogólnie fedora na początek to chyba nie jest za dobry pomysł ;p pomyśl o mincie :wink: