Z windows XP pro downgrade

Witajcie

Czy jest mozliwosc zmiany windowsa

z xp pro na starsza wersje ?

jesli tak to jaka moze byc to wersja i jak mozna zrobic to legalnie ??

Przepraszam ale nie mam polskich znakow, prosze mi wierzyc ze gdybym takowe posiadal napisal bym poprawnie, przepraszam

Nie możesz zrobić downgrade z XP do jakiejkolwiek innej wersji.

Hej,

Możliwość downgrade’u wprowadzono dopiero w przypadku systemu Vista. We wcześniejszych wersjach systemu nie jest to możliwe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co wy też wypisujecie ? Akurat to właśnie Windows XP był pierwszym systemem w którym użytkownicy licencji innych niż Select czy Open (czyli np. OEM) otrzymali prawo do downgrade.

Tak więc posiadając licencję Windows XP Proffesional, można dokonać downgrade do jednej z następujących wersji systemu:

  • Windows 2000 Proffesional

  • Windows NT Workstation 4.0

  • Windows 98 SE

I żadnej innej.

O ile pamiętam - jest jednak jeden mały haczyk: w licencji zapisano, że użytkownik końcowy musi posiadać oryginalny nośnik i legalny klucz produktu systemu do którego robi się downgrade…

Hej,

Jeśli faktycznie tak jest, to taki downgrade nie ma racji bytu - po co robić downgrade posiadając oryginalny klucz do wersji, do której się schodzi? Równie dobrze można było udać się do sklepu i bez bawienia się w zmiany, zakupić po prostu na przykład Windows 2000. To samo tyczy się samego rodzaju licencji - OEM wypadała, a była najbardziej rozpowszechnioną wersją systemu. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus - zacznę od końca: właśnie OEM NIE WYPADAŁA (przeczytaj jeszcze raz to co napisałem) - i było to chyba największą rewolucją w temacie downgrade systemów operacyjnych ze stajni MS.

Co do “downgrade który nie ma racji bytu” - to też nie jest tak jak myślisz. Opcja downgrade, została przygotowana z myślą o użytkownikach, którzy np. mieli komputer z systemem Windows 98SE - nieważne BOX czy OEM, kupili nowy komputer z Windows XP (znowu nieważne OEM czy BOX), ale z jakichś względów (bo np. jakiś konkretny program nie działał pod Windows XP) musieli wrócić do Windows 98. W tym ujęciu, możliwe było legalne używanie Win 98 SE na dwóch komputerach, przy czym na drugim komputerze dowodem legalności była posiadana licencja Win XP.

Przy okazji - jeszcze raz podkreślę - dotyczyło to wersji Proffesional - kierowanej bardziej do klientów instytucjonalnych. Licencja Home czy Media Center nie umożliwiała opcji downgrade.

Hej,

Faktycznie. Jak się wczytałem jeszcze raz, zrozumiałem, o czym piszesz. :slight_smile:

Czyli w większości przypadków zostało tak do dzisiaj - nie każda licencja wyższej wersji systemu Vista bądź Win7 umożliwia downgrade.

Pozdrawiam,

Dimatheus